Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (19 - 25 września 2022 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (19 - 25 września 2022 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


 
19 września 2022 r.


Zderzenie samochodu osobowego z samochodem ciężarowym

Przed godz. 6 w Trzciance na trasie S17 doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i sorpcji płynów eksploatacyjnych z jezdni. W akcji trwającej jedną godzinę udział brały trzy zastępy.
W Kochowie po godz. 9 karetka pogotowia, która jechała do pacjenta ugrzęzła na nieutwardzonej drodze do posesji. Działania dwóch zastępów polegały na wyciągnięciu pojazdu z grząskiego terenu przy pomocy wyciągarki samochodowej. Następnie karetka w asekuracji samochodu pożarniczego dotarła do pacjenta inna drogą.

Pożar w kotłowni
Po godz. 13 w Antoniówce Świerżowskiej doszło do pożaru kotłowni w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz przeszukaniu budynku przez ratowników wyposażonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych i kamerę termowizyjną. Podanie dwóch prądów wody doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej niespełna dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP.

REKLAMA:


21 września 2022 r.

Zderzenie samochodów osobowych z koniem

W Tyrzynie na drodze wojewódzkiej nr 801 po godz. 5 rano doszło do zderzenia dwóch aut osobowych z koniem. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, którą następnie przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w pojazdach oraz dokonano sorpcji powstałej plamy oleju. Ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo. Akcja trwała ponad dwie godziny.

22 września 2022 r.

Plama oleju na drodze

W Pilawie o godz. 9 na drodze gminnej powstała plama oleju. Działania zastępu trwające blisko jedną godzinę polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i sorpcji oleju z jezdni.

24 września 2022 r.

Pożar samochodu dostawczego

W Sobolewie przed godz. 14 miał miejsce pożar samochodu dostawczego. Działania straży pożarnej polegały na podaniu prądu wody na palący się pojazd. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brały trzy zastępy.

Pożar suchej trawy
W Kujawach po godz. 22 miał miejsce pożar suchej trawy przy drodze. Działania gaśnicze jednego zastępu trwały ponad pół godziny.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.