czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Jutro oficjalne otwarcie żłobka w Pilawie

Dodano:
garwolin - Jutro oficjalne otwarcie żłobka w Pilawie

Kolejnych 150 dzieci skorzysta z całodziennej opieki w Pilawie. W mieście powstał długo wyczekiwany przez mieszkańców żłobek dla 60 maluchów, a istniejące przedszkole zostało rozbudowane o nowe sale, które pomieszczą 89 przedszkolaków. Koszt inwestycji w większości pokrył samorząd województwa mazowieckiego przeznaczając na ten cel 3,8 mln zł. Jutro w otwarciu obiektu udział wezmą marszałek Adam Struzik oraz członkinie zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc.


Projekt obejmował rozbudowę, przebudowę i nadbudowę budynków przedszkola i biblioteki zlokalizowanych przy ul. Wojska Polskiego 4 w Pilawie na działce stanowiącej własność miasta. W ramach inwestycji budynek po dawnej bibliotece został rozebrany i przebudowany od poziomu parteru. Nadbudowane zostało także piętro nad budynkiem. Dodatkowo wybudowany został dwukondygnacyjny łącznik pomiędzy budynkiem biblioteki i istniejącym przedszkolem.

REKLAMA:


W nowej części na parterze wydzielono 3 sale zajęć z przeznaczeniem na żłobek wraz z pomieszczeniami m.in. klatką schodową, szatnią i łazienką dla osób niepełnosprawnych. Na piętrze budynku wydzielone zostały 4 sale zajęć dla dzieci przedszkolnych. Każda z sal ma zapewnione zaplecze sanitarno-gospodarcze. Powstał także gabinet osoby zarządzającej żłobkiem, gabinet logopedy, psychologiczno-dydaktyczny i pielęgniarski oraz pomieszczenie na pomoce dydaktyczne, pomieszczenie porządkowe, socjalne, toaleta dla personelu, szatnia, wiatrołap i klatka schodowa.

W celu dostosowania budynku do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami zamontowana została winda. W ramach zadania została także rozbudowana i przeprojektowana kuchnia wraz z zapleczem tak, aby mogła zapewnić posiłki zarówno dla przedszkola, jak i żłobka. Wszystkie sale zostały w pełni wyposażone.
 
Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 6,3 mln zł, z czego znaczna część, bo aż 3,8 mln zł to dofinansowanie od samorządu województwa mazowieckiego.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.