Wiadomości z Garwolina

Policjanci z Garwolina odznaczeni

Dodano:
garwolin - Policjanci z Garwolina odznaczeni

W Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbyło się dzisiaj uroczyste wręczenie medali dla funkcjonariuszy mazowieckiego garnizonu Policji. Medale wręczyli Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz oraz Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec. Wśród wyróżnionych funkcjonariuszy znalazło się trzech przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, w tym I Zastępca Komendanta kom. Dariusz Rogala.


Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał policjantom „Medale za Długoletnią Służbę” jako nagrodę za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków, wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa. Wśród uhonorowanych w ten sposób funkcjonariuszy znaleźli się przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Garwolinie kom. Dariusz Rogala otrzymał medal srebrny, zaś Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji asp. szt. Robert Gorący – medal brązowy.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński uhonorował funkcjonariuszy odznaką „Zasłużony policjant” za służbę pełną poświęcenia i zaangażowania. Wśród wyróżnionych w ten sposób policjantów był funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego garwolińskiej komendy.

REKLAMA:


Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz oraz Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec udekorowali 35 osób „Medalem za Długoletnią Służbę”. Złotą odznaką wyróżniono 11 funkcjonariuszy, srebrną otrzymało 21 policjantów, natomiast brązową odznakę nadano 3 mundurowym. Decyzją Ministra MSWiA nadano także 2 złote „Odznaki Zasłużony Policjant”, 5 srebrnych i 15 brązowych.

Po części ceremonialnej głos zabrał komendant wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec, który podziękował i pogratulował odznaczonym policjantom. Podkreślił, iż medale to dowód tego, że w codziennej służbie odznaczeni wykazują się ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem. Podziękowania mazowieckim policjantom złożył także Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz, który zaznaczył, jak ważną rolę spełniają dla wszystkich mieszkańców Mazowsza i poczucia ich bezpieczeństwa.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Jbb05 (, #IP de2cf06571) Odpowiedz

Czym tak szczególnym wykazał się zastępca komendanta?

Agent u Stasia - lokalny bar dla ocalałych (, #IP 2a9652d1d1) Odpowiedz

Przed odejściem... ZER naliczy wyższa emeryturę 😁

Tadek (, #IP 54bf3dcc37) Odpowiedz

A nie mówiłem, że komisarz Darek zrobi porządek w Komendzie.