Wiadomości z Garwolina

6 kierowców pod działaniem alkoholu zatrzymali policjanci

Dodano:
garwolin - 6 kierowców pod działaniem alkoholu zatrzymali policjanci

W ciągu trzech dni minionego długiego weekendu - od piątku do niedzieli, policjanci realizując wzmożone działania kontrolne na drogach powiatu garwolińskiego, zatrzymali 6 kierujących znajdujących się pod działaniem alkoholu.


W piątek w Damianowie (gm. Trojanów) o godz. 16.43 policjanci z miejscowego posterunku zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem axiam. Badanie trzeźwości wykazało, że 57-letni mężczyzna jest nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

W sobotę przed godz. 8.00 policjanci ruchu drogowego prowadzili akcję „Stop-Trzeźwość”. Podczas działań w Łaskarzewie na ulicy Kościuszki sprawdzili stan trzeźwości kierowcy peugeota. Okazało się, że 46-latek znajdował się w stanie po użyciu alkoholu (0,39 promila).

Również w sobotę o godz. 10.29 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na wysokości m. Trojanów na miejscu trasie S17 w kierunku Warszawy samochód osobowy uderzył w bariery. Na miejscu okazało się kierująca skodą 59-letnia kobieta straciła panowanie nad pojazdem. Badanie alkomatem wykazało, że jest nietrzeźwa. W jej organizmie znajdowało się 0,7 promila alkoholu.

REKLAMA:


W niedzielę o godz. 2.25 w Wildze na ulicy Nadrzecznej policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli bmw. 26-letni kierowca był po użyciu alkoholu (3,5 promila), a na dodatek nie posiadał uprawnień do kierowania.

Tego samego dnia o 21.00 do garwolińskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że w Oblinie na trasie W801 auto wypadło z drogi i leży w rowie. Na miejscu okazało się, że 53-letni kierujący renault jest nietrzeźwy. Mężczyzna miał w organizmie prawie promil alkoholu.

- Szokujące jest to, że mimo licznych policyjnych patroli pełniących służbę na terenie powiatu garwolińskiego oraz wielokrotnych wcześniejszych ostrzeżeń, apeli o bezpieczną jazdę i rozsądek na drodze, kierowanych przez policję do kierowców, tak wielu z nich zdecydowało się wsiąść do samochodu po spożyciu alkoholu. Niektórzy wykazali się szczególnym brakiem wyobraźni i odpowiedzialności, narażając swoim zachowaniem na ogromne niebezpieczeństwo życie własne, swoich bliskich oraz innych użytkowników drogi. Wszyscy odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem – informuje mł. asp. Małgorzata Pychner z KPP w Garwolinie.

zdjęcia zdarzenia z Oblina: OSP Maciejowice


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

rysio (, #IP a41a4fface) Odpowiedz

Znaczy się wszystko w normie.