Wiadomości z Garwolina

Droga powiatowa 1325W prawie skończona

Dodano:
garwolin - Droga powiatowa 1325W prawie skończona

Niebawem zobaczymy efekty przebudowy ponad 7 - kilometrowego odcinka drogi powiatowej nr 1325W na terenie gminy Maciejowice w miejscowościach: Pogorzelec, Polik i Maciejowice.


Ku końcowi zmierzają prace związane z przebudową ponad 7 - kilometrowego odcinka drogi powiatowej Nr 1325W na terenie gminy Maciejowice w miejscowościach: Pogorzelec, Polik i Maciejowice. Duża inwestycja pochłonęła blisko 10 mln zł. Powstaje nowy chodnik, ścieżka pieszo-rowerowa, zamontowany zostanie także system dyscyplinowania kierowców, oświetlenie przejścia dla pieszych i barierki ochronne.

To wszystko dla bezpieczeństwa zarówno pieszych jak i kierowców. Realizacja tego dużego zadania była możliwa dzięki dofinansowaniu jakie powiat otrzymał z rządowego programu Polski Ład – 5 414 47,19 zł. Środki własne powiatu to 4 448 357, 56 zł.

W gminie Maciejowice przebudowany został także ponad kilometrowy odcinek drogi powiatowej Nr 1349W Samogoszcz – Kraski – Podstolice – Podoblin. Koszt zadania to 523 112,81 zł. Samorząd otrzymał na ten cel dofinansowanie 200 000,00 zł ze środków budżetu województwa mazowieckiego (FOGR).

REKLAMA:


Jeszcze w tym roku będziemy korzystać z nowych dróg. Ale to nie koniec inwestycji drogowych w naszym powiecie. Powiat rozstrzyga przetargi na przebudowę i modernizację kolejnych odcinków dróg.

- Liczne zadania inwestycyjne realizowane przez Powiat przyczynią się do znacznej poprawy stanu infrastruktury drogowej. Wiąże się to jednak z niedogodnościami dla użytkowników dróg. Wykonawcy robót dołożą starań, aby były one jak najmniej uciążliwe, prosimy jednak mieszkańców o wyrozumiałość oraz stosowanie się do tymczasowych zmian w organizacji ruchu – czytamy na stronie starostwa.

- Dobry stan dróg jest kluczem do poprawy bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców, ale też ważnym czynnikiem decydującym o atrakcyjności gospodarczej, turystycznej, inwestycyjnej i konkurencyjności powiatu garwolińskiego wobec innych regionów. Dlatego też konsekwentna modernizacja infrastruktury drogowej jest jednym z priorytetów polityki inwestycyjnej samorządu powiatowego. Dokładamy wszelkich starań, by nasi mieszkańcy mogli poruszać się po drogach bezpiecznych i komfortowych – zaznaczają władze powiatu.

samorzad.gov.pl/web/powiat-garwolin, opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 6

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.