Wiadomości z Garwolina

Skuteczny pościg za pijanym kierowcą

Dodano:
garwolin - Skuteczny pościg za pijanym kierowcą

Policjanci ruchu drogowego garwolińskiej komendy namierzyli osobowego opla, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość. Przy próbie zatrzymania pojazdu do kontroli, kierowca znacznie przyśpieszył nie reagując na wyraźne sygnały do zatrzymania. Po szybkim pościgu okazało się, że zatrzymany 37-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Na dodatek złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


15 listopada przed godz. 19.00 policjanci ruchu drogowego w miejscowości Wola Łaskarzewska zauważyli osobowego opla, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 28 km/h.
- Na wyraźny sygnał do zatrzymania nadawany przez policjanta, samochód nie zatrzymał się, kierowca przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze, używając sygnałów dźwiękowych i błyskowych, natychmiast ruszyli w pościg za pojazdem. Po pewnym czasie opel gwałtownie zahamował, a kierowca wysiadł z auta i próbował ukryć się na pobliskiej posesji. Funkcjonariusze na pieszo dogonili go i zatrzymali – informuje mł. asp. Małgorzata Pychner z KPP w Garwolinie.

REKLAMA:


- Okazało się, że 37-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego jest pod działaniem alkoholu. Badanie wykazało, że miał w organizmie aż 2,3 promila alkoholu. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna kierował pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami – dodaje rzecznik prasowy policji.

37-latek trafił do policyjnej celi. Usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości pomimo orzeczonego zakazu oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Grozi mu do 5 lat więzienia.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Nicola Kargul (, #IP db30a94cb9) Odpowiedz

już jeździł po 6-cio paku