Rozrywka | Kultura Garwolin

Spotkanie z Marcinem Wolskim w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Spotkanie z Marcinem Wolskim w Garwolinie

Marcin Wolski w najbliższy piątek, 25 listopada o godzinie 18.00 odwiedzi Garwolin. Spotkanie na zaproszenie Klubu Gazety Polskiej w Garwolinie odbędzie się w Kawiarence ''Na Górce'' w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, przy ulicy Nadwodnej 1.


Marcin Wolski to dziennikarz, pisarz, satyryk, reżyser i wykonawca kabaretowy, felietonista. Znany jako twórca audycji ''60 minut na godzinę'' nadawanej w Programie 3, ZSYP w Programie 1. Był dyrektorem Programu 1 i Programu 2 Polskiego Radia, a także Programu 2 TVP. W roku 2018 dyrektor Agencji Kreacji Rozrywki TVP, następnie doradca zarządu TVP.

REKLAMA:


Większość napisanych przez Wolskiego tekstów zrealizowano w postaci skeczy i cyklicznych słuchowisk radiowych. Najbardziej znane to Laboratorium nr 8, Świnka oraz Matriarchat, podobno inspiracja dla scenariusza Seksmisji. W latach 1991–1993 był współautorem popularnego programu Polskie ZOO, później także szopek noworocznych, przedstawiających w krzywym zwierciadle polską scenę polityczną.

Obecnie jest stałym felietonistą w „Gazecie Polskiej” i „Tygodniku Solidarność”. Pisał felietony do „Wprost”. Publikuje także w tygodniku „Do Rzeczy”  Znany jako szef redakcji oraz jednym z prowadzących programu satyrycznego W tyle wizji, emitowanego na kanale TVP Info. Marcin Wolski jest także podróżnikiem. Zwiedził ponad 100 krajów świata. W roku 2020 ukazała się jego książka pt. W 80 podroży dookoła świata, w której opisuje swoje podróże i wrażenia ze spotkań z innymi kulturami.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Właśnie tak... (, #IP a0bbe41591) Odpowiedz

Szczyt żenady i obciachu, to jest właśnie grajdoł... gdzie indziej by czegoś takiego do miasta nie wpuścili.

spotkanie (, #IP 5f048acd4b) Odpowiedz

A czy Pani Ogórek tez będzie, a kiedy przyjedzie J.Pietrzak

Kiedy relacja z wizyty dwóch POsełkiń w grajdole? (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Podobno sala pękała w szwach takie tłumy przybyły.