Wiadomości z Garwolina

Kościuszki i Legionów z nowym energooszczędnym oświetleniem

Dodano:
garwolin - Kościuszki i Legionów z nowym energooszczędnym oświetleniem

Trwa modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Garwolina. Niedawno zakończył się demontaż 91 starych lamp oraz montaż nowych, energooszczędnych w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Adaptacji do Zmian Klimatu - Mazowsze dla Klimatu 2022. 10 listopada miasto Garwolin podpisało umowę dotacji z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na realizację kolejnego etapu.

- Wykorzystujemy każdą możliwość pozyskania środków zewnętrznych, które pomagają nam modernizować oświetlenie uliczne na terenie miasta na energooszczędne – zaznacza burmistrz miasta Garwolina Marzena Świeczak. – W ostatnim czasie zakończyliśmy realizację zadania, a obecnie trwa procedura rozliczania dofinansowania, które otrzymaliśmy ze środków finansowych budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Adaptacji do Zmian Klimatu”- „Mazowsze dla Klimatu 2022” w wysokości 73 183,00 zł. Tym bardziej cieszy kolejna dotacja dla miasta w kwocie 100 000,00 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, która jest efektem dobrze napisanego wniosku – dodaje burmistrz.

10 listopada 2022 r. w OSP w Rudzie Talubskiej podpisana została umowa z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Miasto Garwolin reprezentowane było przez zastępce burmistrza Alberta Barana i przy kontrasygnacie kierownik wydziału finansowego Urzędu Miasta Agaty Gajewskiej. W ramach umowy miasto otrzyma dotację do zadania pn. “Modernizacja oświetlenia na terenie miasta Garwolina”. Całkowita, planowana wartość zadania wynosi 111 870,47 zł, w tym dotacja w kwocie 100 000,00 zł. Pozostała kwota zostanie pokryta z środków własnych miasta.

REKLAMA:


W ramach zadania, jeszcze w tym roku, zostanie zmodernizowane oświetlenie drogowe na głównym ciągu komunikacyjnym Garwolina tj. na ul. Kościuszki i Al. Legionów. Zaplanowana jest m.in. wymiana (demontaż starych, zakup i montaż nowych) 60 sztuk lamp sodowych na nowoczesne energooszczędne oprawy ledowe z montażem instalacji systemu zarządzania energią. Jest to miejsce intensywnego i dużego zapotrzebowania na światło w porach nocnych i wieczornych. W pasie tejże drogi po obu stronach znajdują się nie tylko chodniki, ale także ścieżka rowerowa, co powoduje zwiększony ruch pieszych i rowerzystów. Na tych ulicach jest także największe na terenie miasta natężenie w ruchu wszelkich pojazdów. – Zaplanowane zadania pozwolą na oszczędności finansowe, ale również na poprawę jakości życia mieszkańców. Dobrze oświetlona droga czy chodnik oferuje nie tylko wygodę transportu, ale także poczucie bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwo rzeczywiste – podkreśla burmistrz Marzena Świeczak.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

węgiel (, #IP 78e2d04c93) Odpowiedz

Dziś w sobotę już mi dostarczyli węgiel po 2 tysiące. Jestem mieszkanką gminy PILAWA ,węgiel drobny ale to już nie zależy od Gminy.Na koniec napiszę tak>>brawo Udząd Gminy w Pilawie>>

Belmondziak (, #IP 6025b6c8e8) Odpowiedz

To co swieci nad waszymi glowami yez jest energo-oszczedne.Bo jesli nie to jaka to oszczednosc.

Mieszkaniec (, #IP f29384bd7f) Odpowiedz

Brawo Pani Marszałek. W końcu ktoś z PiS dba o stolicę powiatu, bo pewien gość z Trąbków to tylko .... na złość robi !!!