czan maj 2022

Rozrywka | Kultura Garwolin

Marcin Wolski odwiedził Garwolin

Dodano:
garwolin - Marcin Wolski odwiedził Garwolin

Marcin Wolski spotkał się z mieszkańcami Garwolina i powiatu garwolińskiego. Spotkanie na zaproszenie Klubu Gazety Polskiej w Garwolinie miało miejsce w Kawiarence ''Na Górce'' w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie w piątek, 25 listopada.


Spotkanie w konwencji wywiadu z gościem poprowadziła Iwona Kurowska, przewodnicząca KGP w Garwolinie. Marcin Wolski opowiadając o swoich życiowych rolach, odkrywał także kulisy współczesnej historii Polski z osobistej perspektywy. Spotkanie było okazją do wspomnieniowej podróży po polskich dziejach z udziałem najważniejszych postaci polskiej sceny politycznej i artystycznej.

Uczestnicy spotkania kierowali w stronę gościa wiele pytań, zarówno dotyczących przeszłości jak i przyszłości, a przede wszystkim prosili o analizę i komentarz do obecnych wydarzeń . Mogli także kupić książki pisarza, który wszystkim chętnym wpisał osobiste dedykacje.

Pointą spotkania stał się wierszyk zaimprowizowany przez Marcina Wolskiego z okazji spotkania w Garwolinie.

W spotkaniu uczestniczyli m.in.: poseł Grzegorz Woźniak, burmistrz Łaskarzewa Anna Laskowska, sekretarz miasta Łaskarzew Henryk Dąbrowski, wójt gminy Borowie Wiesław Gąska, kierownik GOPS Tomasz Majczyna, radni miasta Garwolin Tomasz Wesołowski, Piotr Piesiewicz i Stanisław Piesiewicz, radny powiatowy Maciej Kurowski.

REKLAMA:


Marcin Wolski dziś najbardziej kojarzony z programem satyryczno-politycznym „W tyle wizji”, którego jest pomysłodawcą i współtwórcą to człowiek wielu talentów. Jest dziennikarzem, pisarzem, satyrykiem, reżyserem i wykonawcą kabaretowym, felietonistą. Nieco starszym znany jako twórca audycji "60 minut na godzinę" nadawanej w Programie 3, ZSYP w Programie 1. Był także dyrektorem Programu 1 i Programu 2 Polskiego Radia, a także Programu 2 TVP. W roku 2018 pełnił funkcję dyrektora Agencji Kreacji Rozrywki TVP, następnie doradcy zarządu TVP.    

Większość napisanych przez Wolskiego tekstów zrealizowano w postaci skeczy i cyklicznych słuchowisk radiowych. Najbardziej znane to Laboratorium nr 8, Świnka oraz Matriarchat, podobno inspiracja dla scenariusza Seksmisji. W latach 1991–1993 był współautorem popularnego programu Polskie ZOO, później także szopek noworocznych, przedstawiających w krzywym zwierciadle polską scenę polityczną.

Obecnie jest stałym felietonistą w „Gazecie Polskiej” i „Tygodniku Solidarność”. Pisał felietony do „Wprost”. Publikuje także w tygodniku „Do Rzeczy”.  Marcin Wolski jest także podróżnikiem. Zwiedził ponad 130 krajów świata. W roku 2020 ukazała się jego książka pt. W 80 podroży dookoła świata, w której opisuje swoje podróże i wrażenia ze spotkań z innymi kulturami.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 25

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Ramol (, #IP 06643c687f) Odpowiedz

Pan Wolski, który dziesięciolecia temu był ulubieńcem słuchaczy radia i czytelników, za sprawą swych audycji i powieści, dawno już zramolał i zatracił poczucie śmieszności. Odpowiadając za takie żenujące wypierdy TVP jak W tyle wizji dołączył do żenadowej czołówki z Jasiem Pietrzakiem na czele.Szkoda takentu, bo charakteru chyba nigdy nie było.

Do tych z PiS (, #IP bbfd57af45) Odpowiedz

Jeśli ktoś staruje w wyborach, kłamie , nic nie robi tylko czerpie korzyści dla siebie.Taki człowiek bez względu na wykształcenie powinien być odpowiedzialny .I musi się liczyć z krytyka oraz rozliczeniem swoich obietnic

Uwaga. (, #IP 5f2f694545) Odpowiedz

Faktycznie. Radny z działek jest na zdjęciu. To on jest z PIS-u? A w sumie to nie ma się czemu dziwić. Odpowiedzmy sobie na pytanie: kto należy do PISu? Jacy ludzie? Co osiągnęli w życiu? Może portal przybliży nam ich trochę. Jakie szkoły ukończyli, czym się zajmowali w życiu? Co osiągnęli przed zapisaniem się do PISu? Jako wyborcy chcielibyśmy poznać kto decyduje w naszym powiecie.

uniwerek z grajdołka (, #IP 1ccb9f279a) Odpowiedz

Szok, długo nad takim komentarzem myślałeś, pochwal się swoim wykształceniem będziemy cię podziwiać a przede wszystkim startuj w następnych wyborach _ inni będą mogli sobie na tobie ulżyć i opluwać anonimowo

(, #IP a7cbdc1d5f) Odpowiedz

Trzeba się chwalić swoimi osiągnięciami. Nie rozumiem dlaczego Radnym tego zabraniać. Niech inni biorą z nich przykład jak rozwijać swoje umiejętności, jak wykorzystać wiedzę, jak dążyć do celu. Niech powiedzą jakimi wartościami kierują się w życiu. Są to osoby publiczne które widzimy na zdjęciach to czemu nie możemy coś więcej o nich wiedzieć np.co dobrego robią dla społeczeństwa oprócz tych zdjęć. Są to na pewno wartościowi ludzie. Dajmy im szansę.

Odpowiedź (, #IP a7cbdc1d5f) Odpowiedz

A kto tu opluwa? Szacunek dla tych ludzi że angażują się w sprawy społeczne. Brawo Oni.

Max (, #IP bbfd57af45) Odpowiedz

Jeśli ktoś staruje w wyborach, kłamie , nic nie robi tylko czerpie korzyści dla siebie.Taki człowiek bez względu na wykształcenie powinien być odpowiedzialny .I musi się liczyć z krytyka oraz rozliczeniem swoich obietnic.

działki (, #IP 26f8aab57a) Odpowiedz

I radny z działek był obecny w tym zacnym składzie :) Nasz wirtuoz polityczny !. Gra z nut aż ul Słowackiego się wali!

Pan Marcin Wolski (, #IP 3a5b65d5a4) Odpowiedz

Bardzo lubię jego satyryczny akcent w komentowaniu wydarzeń.

spotka ...nie (, #IP a9522364f4) Odpowiedz

Rzeczywiście, sama młodzież. A dlaczego ta pani nie w mundurze, wszak mundur zobowiązuje ....

Georg Doggy (, #IP bf92d5f55a) Odpowiedz

sionkuf nie było?

Kto... (, #IP a0bbe41591) Odpowiedz

Kto takich ludzi zaprasza, po co?

Kill Bill (, #IP e8b03a1e85) Odpowiedz

Przecież widać kto zaprasza. Trójkącik !!!

W tyle wizji jaki program taki skład (, #IP bbfd57af45) Odpowiedz

Ten cały Wolski to typowy Katolik . W swoim programie TV wykazuje się nienawiścią i krytyka do ludzi inaczej myślących oraz innego ugrupowania. W mojej osobie jest psychopatyczny .Współczuję tej nieszczęsnej małej grupie wielbicieli

mieszkaniec (, #IP 1a7c3e28e7) Odpowiedz

Tlum 20 osob z calego powiatu.