czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

19-latek prowadził pod wpływem narkotyków

Dodano:
garwolin - 19-latek prowadził pod wpływem narkotyków

Garwolińscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę, który prowadził samochód pod wpływem narkotyków. 19-latek stracił prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem pod działaniem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.


Policjanci ruchu drogowego garwolińskiej komendy na co dzień wykorzystują w służbie tester do wykrywania narkotyków w organizmie kierowcy. Urządzenie służy do testowania różnych narkotyków - kokainy, metamfetaminy, amfetaminy, marihuany, opiatów oraz benzodiazepiny. Jeżeli pomiar wykonany przez narkotester jest dodatni, wtedy od kierowcy pobierana jest próbka krwi, którą bada specjalistyczne laboratorium. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi funkcjonariusze skutecznie eliminują z ruchu kierujących, którzy znajdują się pod wpływem środków odurzających.

REKLAMA:


Tak było w miniony piątek 2 grudnia, kiedy w Garwolinie na ul. Kościuszki po godz. 19 mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej bmw. Zachowanie 19-letniego kierującego wskazywało, że może on być pod działaniem substancji odurzających. Badanie, które wykonali policjanci wykazało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę pod wpływem amfetaminy. W szpitalu została mu pobrana krew do dalszych badań

Osoby, które zdecydują się usiąść za kierownicę po zażyciu narkotyków, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami. 19-letniemu mieszkańcowi powiatu garwolińskiego grozi odebranie prawa jazdy, wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do 2 lat. O wymiarach kary zdecyduje sąd.

Przypominamy, że prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków jest traktowane tak, jak prowadzenie go pod wpływem alkoholu. Z tą różnicą, że w przypadku środków odurzających nie obowiązuje minimalne stężenie. Kierowca po zażyciu środków odurzających nie panuje nad tym, co robi. Odurzenie środkami narkotyzującymi jest niebezpieczne, a skutki działania nielegalnych substancji są nieprzewidywalne. Kierowca pod ich wpływem stanowi śmiertelne zagrożenie.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.