czan maj 2022

Rozrywka | Kultura Garwolin

Weekend z Mikołajem

Dodano:
garwolin - Weekend z Mikołajem

Ten od prezentów, ten w czerwonym ubraniu i z wielkim brzuchem, ten na którego czekają dzieci - Mikołaj w niedzielę 4 grudnia gościł w Centrum Sportu i Kultury. Jego aktywne bycie i zaangażowanie w różne przedsięwzięcia - od kulturalnych do sportowych - sprawiły, że był to wyjątkowy czas dla wszystkich.


Zaczęło się już w sobotę. W budynku Pływalni Miejskiej „Garwolanka” odbył się Mikołajkowy Turniej Rummikub. Zainteresowanie nim przerosło najśmielsze oczekiwania. W „łamaniu głowy” podczas rozgrywek wzięło udział 44 graczy. Dużo dobrych emocji, doskonała atmosfera oraz wymiana doświadczeń i kuluarowe rozmowy fanów gry z pewnością przyczynią się do jeszcze większej popularności tej rozgrywki. Garwoliński turniej był turniejem eliminacyjnym do Mistrzostw Polski w Rummikub. Po 5 godzinach rozgrywki zwycięzcą została Agnieszka Wiśniewska. Awans na Mistrzostwa Polski 2023 wywalczył Michał Piekarczyk, drugi w klasyfikacji końcowej. Na podium stanęła także Ela Skok. Był to czwarty z pięciu turniejów w ramach Grand Prix Polski Centralnej.

Jedno niedzielne przedpołudnie w CSiK, jak co miesiąc, związane jest z wydarzeniem „Artystyczne poranki”. Są to spektakle dla dzieci i ich rodziców. 4 grudnia na scenie odbyło się przedstawienie Teatru Animacji Falkoshow zatytułowane „Choinka”. Piękna, wiele wyjaśniająca, niespieszna opowieść o ozdobach choinkowych i ich symbolice, o tym, po co właściwie nam choinka i jakie jest jej znaczenie. Inspiracją dla Krzysztofa Falkowskiego do stworzenia tej opowieści była wizyta w Skansenie w Łowiczu. Kunszt wycinanek ludowych sprawił, że autor chciał opowiedzieć historię mocno związaną z tradycją, z dawnymi zwyczajami i przekonaniami. Po spektaklu na scenie pojawił się Mikołaj, by słodyczami z wielkiego worka jeszcze bardziej osłodzić życie najmłodszych.

REKLAMA:


Mikołjaki w Kinie Wilga wiązały się z filmem ”Kierunek księżyc” - czarodziejską opowieścią o wielkiej, kosmicznej wyprawie dwunastoletniego Piotrka i jego sześcioletniej siostry Ani. Seanse odbyły się o godzinie 13:00 i 15:10. Film – choć sam w sobie jest atrakcją, uprzyjemniły także rozdawane najmłodszym słodkie upominki.

Niezwykłym zainteresowaniem cieszył się także Bieg Mikołajkowy organizowany we współpracy z klubem Truchtacz.pl Chodziło przede wszystkim o aktywne spędzenia czasu i o radość z bycia razem. Dorośli mieli do pokonania 5 km. Dzieci pobiegły na krótszym dystansie zależnym od kategorii wiekowej. Mimo zimna i wiatru w zmaganiach wokół zbiornika retencyjnego wzięła udział rekordowa liczba wielbicieli tego sportu. Biegł też sam Mikołaj, który na mecie rozdawał uczestnikom słodkie upominki. Po zawodach organizatorzy zapraszali na ognisko, ciepłą kiełbaskę i herbatę.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 77

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.