czan maj 2022

Rozrywka | Kultura Garwolin

Było czerwono, wesoło, kolorowo, a przede wszystkim mikołajkowo!

Dodano:
garwolin - Było czerwono, wesoło, kolorowo, a przede wszystkim mikołajkowo!

Gminna Biblioteka Publiczna w Parysowie oraz Placówka Wsparcia Dziennego w Parysowie przy współpracy z: Fundacją „Instytut Rzeczypospolitej Im. Pawła Włodkowica”, Totalizatorem Sportowym oraz Ministrem Edukacji i Nauki, zorganizowały dla dzieci i młodzieży Mikołajki w sali widowiskowej Biblioteki w Parysowie. Spotkanie Mikołajkowe odbyło się 6 grudnia w ramach realizacji projektu ''Międzypokoleniowe Centra Edukacji''.


Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu i pomocy prezesa Fundacji „Instytut Rzeczypospolitej im. Pawła Włodkowica” Krystiana Jaworskiego oraz przy czynnym udziale Elżbiety Woźniak-Sionek, która jest koordynatorem ds. samorządowych w fundacji.
Uczestnicy zajęć mieli okazję przypomnieć sobie skąd wzięła się tradycja obchodzenia Mikołajek 6 grudnia. Odbyły się mini warsztaty plastyczne. Dzieci i młodzież wykonały zawieszki – Mikołaje, którymi została udekorowana choinka. Dużo radości sprawiła uczestnikom „jazda na sankach” po sali widowiskowej oraz „podróż pociągiem” w rytm muzyki.

Kolejnym punktem warsztatów był list do św. Mikołaja. Z pomocą Marcelinki dzieci wspólnie stworzyły listę marzeń i życzeń. Dowiedziały się również, że same mogą obdarowywać innych prezentami takimi jak: uśmiech, dobroć, życzliwość. Gdy list był gotowy nadeszła pora na wizytę Mikołaja. Mikołaj swoimi odwiedzinami wywołał dużo radości i obdarował każdego uczestnika słodkim upominkiem.

REKLAMA:


W dalszej części spotkania dzieci i młodzież wzięli udział w konkursie układania puzzli oraz śpiewaniu kolęd w wersji karaoke.

Podczas zajęć nie zabrakło miłej atmosfery, dobrego humoru i nastroju świątecznego, o który zadbał Zespół Placówki Wsparcia Dziennego na czele z Panią Małgorzatą Osiak i Zespół Gminnej Biblioteki Publicznej w Parysowie na czele z Katarzyną Nomirską.

Organizatorzy dziękują za współpracę i wsparcie finansowe Fundacji „Instytut Rzeczypospolitej im. Pawła Włodkowica”, podmiotowi finansująccemu - Ministrowi Edukacji i Nauki i partnerowi Totalizatorowi Sportowemu oraz wszystkim, którzy włączyli się w realizację wydarzenia.

źródło i zdjęcia: biblioteka.parysow.pl

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

lokalny wujt (, #IP db30a94cb9) Odpowiedz

a kuroskiej nie zaprosiły?

Czytelnik (, #IP a757adb28d) Odpowiedz

Może Pani Sionkowa zorganizowałaby spotkanie z Wacławem Kruszewskim - animatorem kultury, felietonistą. Kiedyś był dyrektorem Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach z/s w Sokołowie Podlaskim, któremu podlegała kultura i biblioteki w powiecie garwolińskim.

Ruda (, #IP 29591dcc17) Odpowiedz

Jak występowała E.Sionek to musiało być na czerwono.

Havana78 (, #IP adbb17d778) Odpowiedz

To E. Sionkowa robiła za Mikołaja Nowaka?