czan maj 2022

Rozrywka | Kultura Garwolin

Koncert chórów w żelechowskim kościele

Dodano:
garwolin - Koncert chórów w żelechowskim kościele

W niedzielny wieczór 15 stycznia kościół parafialny w Żelechowie rozbrzmiewał wspaniałymi dźwiękami kolęd i pastorałek w wykonaniu dwóch chórów: Chóru Camerata Gminnego Ośrodka Kultury w Wildze pod dyrekcją Kazimierza Bukata oraz Chóru Żelechowa pod dyrekcją Sławomira Lesisza. Koncert, zorganizowany przez Burmistrza Żelechowa Łukasza Bogusza oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żelechowie, znakomicie poprowadził wikariusz żelechowskiej parafii ks. Mariusz Rompa.


Jako pierwszy wystąpił Chór Żelechowa – czterogłosowy chór mieszany działający od września 2013 r. przy MGOK w Żelechowie. Podczas koncertu żelechowscy chórzyści wykonali kolędy: „Gdy się Chrystus rodzi", „Lulajże Jezuniu", „Anioł pasterzom mówił" oraz „Nad Betlejem w ciemną noc".

REKLAMA:


Chór Camerata powstał przy GOK w Wildze pod koniec 2019 r. Ze względu na pandemię, systematyczną pracę rozpoczął w marcu 2022 r. Opiekunem artystycznym zespołu jest Kazimierz Bukat – od 1985 r. dyrygent Chóru Filharmonii Narodowej. W koncercie udział wzięły solistki stale współpracujące z chórem: Justyna Jedynak-Obłoza i Jolanta Kaczyńska-Lechnio oraz soliści Chóru Camerata. Solistom i chórowi akompaniował Tomasz Marciniak, na co dzień organista parafii Wilga. W wykonaniu Chóru Camerata zabrzmiały utwory: „Wśród nocnej ciszy", „Dzisiaj w Betlejem", „Hola, hola pasterze", „Cicha noc", „Gaudete, Christus est natus", „Gdy śliczna Panna", „Kolęda dla nieobecnych", „Zaśnij Dziecino", „Raduj się świecie przyszedł Pan", „Kołysanka Józefa", „Oj maluśki, maluśki", „Święta Panienka Syna kołysała", „Lulajże Jezuniu", „Mędrcy świata", „Narodził się Jezus Chrystus", „Serca ludzkie się radują".

Po koncercie głos zabrali: burmistrz Żelechowa Łukasz Bogusz oraz proboszcz parafii Żelechów ks. prałat Eugeniusz Filipiuk, którzy przekazali gratulacje i słowa uznania dla wszystkich występujących. Niedzielne kolędowanie zwieńczyło wspólne wykonanie, wraz z publicznością, kolędy „Bóg się rodzi".


MGOK Żelechów


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 72

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Do czego służy dziś kościół? (, #IP 3590c23d5d) Odpowiedz

Miejscem dla tego rodzaju popisów jest sala koncertowa! Natomiast miejsce dla śpiewaków, znajduje się nad wejściem do kościoła, tak zwany chór. Zaraz za drzwiami wejściowymi po schodkach do góry. Chcecie pokazać, że wielbicie Boga śpiewem stojąc tyłem do ołtarza, tabernakulum i pokazując Mu swoją północ? Czy składacie życzenia swoim bliskim stojąc do nich tyłem?

(, #IP 7fc21ecf76) Odpowiedz

Bóg jest wszędzie, z każdej strony. Nie tylko w tabernakulum. Pozdrawiam.