czan maj 2022

Ciekawe tematy z Garwolina

Przywitali Jana, pierwszego mieszkańca Garwolina urodzonego w roku 2023

Dodano:
garwolin - Przywitali Jana, pierwszego mieszkańca Garwolina urodzonego w roku 2023

Jan Gugała to pierwszy mieszkaniec Garwolina urodzony w 2023 roku. Burmistrz Marzena Świeczak wraz z wiceprzewodniczącym rady miasta Markiem Mikulskim odwiedzili rodzinę i wręczyli upominek.

- Jaś przyszedł na świat 2 stycznia i jest spokojnym niemowlakiem. Nie spodziewaliśmy się, że będzie to pierwszy zameldowany mieszkaniec Garwolina urodzony w 2023 roku - mówili rodzice.

Odwiedziny u pierwszego urodzonego i zameldowanego mieszkańca w 2023 roku były jednocześnie inauguracją akcji promocyjnej "WitaMY W GARWOLINIE". Z okazji jubileuszowego roku, w którym obchodzimy 600–lecie nadania praw miejskich, władze Garwolina witają nowo narodzonych mieszkańców miasta specjalnie przygotowanym pakietem powitalnym. Prezent ten będzie symbolicznym powitaniem dziecka w społeczności Garwolina. Wyprawka powitalna zawiera zestaw pamiątkowych drobiazgów, które mamy nadzieję ucieszą maluszka oraz jego rodziców.

REKLAMA:


- W wyjątkowym dla naszego miasta - roku jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich, nasza garwolińska rodzina powiększyła się o państwa potomka. Cieszę się, że to właśnie Garwolin będzie miejscem pierwszych spacerów, pierwszych uśmiechów i radości - powiedziała burmistrz Marzena Świeczak wręczając rodzicom pakiet powitalny. Jaś jako pierwsze dziecko dostał dodatkowy upominek - voucher na sesję noworodkową w Atelier Anny Piotrowskiej-Pyra.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Zamach posłów na zbiórki społecznościowe i charytatywne! (, #IP 93eb63a212) Odpowiedz

Wiedząc, że pomysł nie spotka się z pochwałą obywateli, zakamuflowali kontrowersyjny przepis w projekcie ustawy o zmianie ustaw w celu likwidowania zbędnych barier administracyjnych i prawnych, zwanym też projektem ustawy deregulacyjnej. Co gorsza, poprawka zmieniająca przepisy o darowiznach i spadkach została zgłoszona w trakcie sejmowych prac nad dokumentem i błyskawicznie przegłosowana następnego dnia, zanim zareagowała opinia publiczna! Poprawka drastycznie komplikuje sytuację osób fizycznych zbierających pieniądze w publicznych zbiórkach (np. na działalność naszego portalu). Dotychczas było tak, że podatek od darowizn należało uiścić, gdy kwota łączna darowizn od jednego darczyńcy przekraczała 4902 zł (w ubiegłych latach) w ciągu pięciu lat, a niedawno wzrosła do 5308 złotych. W ostatnim rzucie na taśmę dodano do projektowanych przepisów dopisek o sumowaniu darowizn. Jeżeli organizator zbiórki publicznej otrzyma w ciągu 5 lat darowizny od niespokrewnionych osób na kwotę 54 180 zł, nawet gdy żaden z darczyńców nie przekroczy kwoty 5308 zł, trzeba będzie zapłacić podatek. Jest to kwota wielokrotnie niższa od minimalnej płacy krajowej (dzieląc 54 180 zł na 60 miesięcy wychodzi 903 zł na miesiąc). https://miziaforum.com/2023/02/zamach-poslow-na-zbiorki-spolecznosciowe-i-charytatywne/