czan maj 2022

Rozrywka | Kultura Garwolin

Uczniowie ZS w Miętnem bawili się na studniówce 2023

Dodano:
garwolin - Uczniowie ZS w Miętnem bawili się na studniówce 2023

W sobotę 21 stycznia, w Sali Bankietowej Moderno w Górznie, swój wspaniały bal przeżyli uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem. Kilka lat nauki, wspólna praca wychowawców, nauczycieli, uczniów i rodziców. Wszystko po to, by stanąć do jednego z najważniejszych egzaminów w życiu - matury. Za nim jednak to nastąpi, uczniowie przeżyli jedną z najpiękniejszych nocy w życiu.

Część oficjalną rozpoczęli uczniowie, którzy powitali maturzystów i wszystkich przybyłych gości.

Wśród zaproszonych znaleźli się m.in.:, wicestarosta powiatu garwolińskiego Marek Ziedalski, dyrektor szkoły Lilla Nawrocka, wicedyrektor Jolanta Nafalska, proboszcz parafii w Miętnem Grzegorz Kamiński, wychowawcy, nauczyciele, rodzice i oczywiście tegoroczni maturzyści z osobami towarzyszącymi.

- Za symboliczne 100 dni staniemy przed trudnym wyzwaniem – mówili uczniowie otwierający uroczystość. - Czekają nas egzaminy dojrzałości, mamy nadzieję, że dla każdego z nas okażą się one sukcesem. Przez 4 lata nie szczędziliśmy naszych wysiłków, zdobywaliśmy wiedzę, pracowaliśmy by osiągnąć wyznaczone cele. Dzisiejszego wieczoru pragniemy jednak odłożyć na bok wszelkie troski, zmartwienia, by naszym udziałem stała się wspaniała zabawa. Spróbujmy sobie wyobrazić, że wraz z pierwszymi taktami poloneza przekraczamy próg innego świata -żegnając szarą rzeczywistość, witamy piękną baśniową krainę, która będzie gościć nas do rana. Koleżanki i koledzy, na tę magiczną noc przygotowaliśmy się od dawna, niech będzie więc tą wyśnioną, wytęsknioną, upragnioną, niezapomnianą nocą. Dzisiaj mamy jedno ogromne życzenie - niech się każdy bawi do samego rana, a ta studniówka niech z tego będzie znana, że osoby towarzyszące dotrzymywały nam kroku, że żaden nauczyciel nie stał z boku, że nikogo podczas tańca nie zmorzył sen błogi, a każdego jutro rano będą boleć nogi.

REKLAMA:


„To wielki zaszczyt być dzisiaj z wami”

- To wielki zaszczyt być dzisiaj z wami na tym niezwykłym balu, ballu studniówkowym – mówiła dyrektor szkoły Lilla Nawrocka. - To wielka radość móc z wami dzielić tę wyjątkową chwilę, w której tak wyraźnie widać, że z nastolatków, którzy trzy i pół roku temu przekroczyli próg naszego technikum, staliście się dorosłymi ludźmi – pięknymi kobietami czarującymi swoim wdziękiem, uwodzącymi uśmiechem oraz przystojnymi szarmanckimi mężczyznami. Moje serce i serca waszych nauczycieli oraz waszych rodziców rozpiera duma, kiedy na was patrzymy dzisiaj, ale wiedzcie, że tak naprawdę każdego dnia cieszymy się wami i tym jak na naszych oczach zmieniacie się, dojrzewacie. Studniówka to taka uroczystość, która wymaga od nas określonych zachowań, sposobu ubierania się. To ta chwila, kiedy „trza być w butach na weselu” – jakby powiedziała panna młoda ze znanego wam dramatu Wyspiańskiego (…) Życzę wam wszystkiego dobrego, życzę wam wszystkim dobrej zabawy. Studniówka 2023 jest rozpoczęta!

Życzenia młodzieży i podziękowania dyrekcji, nauczycielom i wychowawcom za pracę złożyli: wicestarosta Marek Ziędalski, przewodnicząca rady rodziców Katarzyna Górska i przewodnicząca komitetu studniówkowego Monika Tudek. Proboszcz parafii w Miętnem Grzegorz Kamiński, również życzył uczniom udanej zabawy.

Uczniowie podziękowali dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom i przedstawicielom rodziców, wręczając kwiaty.

Część oficjalną zakończył uroczysty polonez, a studniówkowe szaleństwo, przy muzyce, którą zapewnił zespół Harem trwało niemal do białego rana.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 119

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Błędne nazwisko (, #IP 6ad06a1a79) Odpowiedz

Pani Wicedyrektor ZS w Miętnem nazywa się Jolanta Nafalska, a nie Rafalska.