czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Politycy, samorządowcy i przedsiębiorcy spotkali się w Miętnem

Dodano:
garwolin - Politycy, samorządowcy i przedsiębiorcy spotkali się w Miętnem

W piątek 20 stycznia w sali bankietowej Powiatowego Ośrodka Sportu w Miętnem spotkali się przedstawiciele władz państwowych, powiatowych, samorządów z powiatu garwolińskiego, przedstawiciele firm, instytucji, służb mundurowych i duchowieństwa. Impreza była okazją do podsumowań i wyróżnień.


Zgromadzonych na sali gości powitał wicestarosta garwoliński Marek Ziędalski. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: senator RP Maria Koc, posłowie: Grzegorz Woźniak, Czesław Mroczek i Daniel Milewski, kierownik delegatury MUW w Siedlcach Anna Kaszuba, radny wojewódzki Krzysztof Żochowski, I mazowiecka wicekurator oświaty Dorota Skrzypek i przedstawiciele duchowieństwa na czele z księdzem pułkownikiem Grzegorzem Kamińskim. W imieniu poseł Teresy Wargockiej wystąpiła Elżbieta Woźniak-Sionek, a w imieniu samorządu klubu radnych PSL radny Marcin Kobus.

REKLAMA:


 – Jest nam niezmiernie miło powitać państwa w Miętnem na pięknej ziemi garwolińskiej – mówił starosta garwoliński Mirosław Walicki. - Cieszymy się, że zdecydowaliście się z nami świętować początek 2023r., czwartego roku obecnej kadencji samorządu powiatowego. Są z nami duchowni, parlamentarzyści, samorządowcy, inspekcje, służby mundurowe, instytucje centralne i lokalne, organizacje pozarządowe, urzędnicy oraz przedsiębiorcy – wszyscy, dla których liczy się dobro publiczne, dla których ważne jest to, by nasza ojczyzna, także ta lokalna rozwijała się i była powodem do dumy. Jesteśmy szczęśliwi, że po tak długim czasie spotykamy się w tym miejscu, że jesteśmy tutaj razem …

Spotkanie było okazją do podsumowań, m.in. w dziedzinie realizowanych projektów w powiecie garwolińskim.

Do samorządów z powiatu garwolińskiego w ostatnim czasie z budżetu państwa wpłynęło około 300 mln zł. Wsparcie wysokości kilkudziesięciu mln zł dla samorządów powiatowych i projektów realizowanych na terenie powiatu garwolińskiego wpłynęło też z Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Władze powiatowe, na czele z przewodniczącym rady Waldemarem Trzaskowskim i starostami wręczyły senator Marii Koc wyróżnienie za współpracę. Starosta i przewodniczący rady powiatu Waldemar Trzaskowski otrzymali podziękowania za współpracę przy okazji realizacji projektu „Uniwersytety Ludowe”. Wyróżnienie wręczył prezes Instytutu Rzeczypospolitej im. Pawła Włodkowica Krystian Jaworski.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 72

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

mieszkaniec (, #IP b4099ccc9b) Odpowiedz

Niesamowite, kamera nie uchwyciła celebrytki Trojanowa ha ha ha a taka była błyszcząca

uczestnik (, #IP b4099ccc9b) Odpowiedz

widocznie inni byli atrakcyjniejsi

Impreza (, #IP ed51778153) Odpowiedz

A po co tam ksiądz wyczarował wam coś lub jakąś kase czy tak żarli aż się Bali że ktoś zejdzie przy stole.

zapasione mordy (, #IP e0bce1ff2e) Odpowiedz

Pis ..kie

imprez (, #IP 5f048acd4b) Odpowiedz

Może ktoś zapyta ile kosztowała taka impreza,a dla mnie żenujące jest postepowanie władz wobec posła naszej Ziemi. Tak naprawdę to posłowie ustalają budżet, a także wpływają na finanse. Pytanie , czy Pani Koc z własnych pieniędzy gdzieś coś zasponsorowała, czy też rządzi się naszymi pieniędzmi lub tych z kredytów.Władze chcą pokazać, ,ze tak dobrze to jeszce nigdy nie było, ale nikt nie mówi o kredytach, obligacjachm które przecież trzeba będzie spłacać. Ja uważam, tak jakto bywało za poprzednich władz ( nawet z innej opcji ) to zawsze podziękowania były również dla posła Naszej Ziemi, Jest to tak dziecinne i małostkowe , że szkoda słów.

koryto (, #IP cf7fb0e57f) Odpowiedz

Zrobili sobie imprezę. Mam nadzieję że to ostatnia kadencja PIS w powiecie.

Odp. do koryto (, #IP 9f853deee2) Odpowiedz

Szkoda, ze zapomniałeś iż poprzednicy PIS również organizowali takie imprezy

Stop chamstwu (, #IP a7f94042ef) Odpowiedz

Jak zwykle sobie nie żałują bo oni spracowani.przemeczeni i biedni a reszta niech dyma za grosze i płaci na nich podatki żeby mogli się bawić.

Gratulacje (, #IP 3e9ab68cfa) Odpowiedz

Imponująca kwota pozyskanych środków na rozwój powiatu. Oby tak dalej starosto.

Uwaga. (, #IP 299b281330) Odpowiedz

To jest kasa z naszych podatków i kasa z Uni Europejskiej. Za co tu dziękować? Starosta pensje bierze za to zeby pracowac na rzecz powiatu. Nikt tu łaski nie robi.

??? (, #IP 1ccb9f279a) Odpowiedz

naprawdę? ważne, że racjonalnie tą kasą gospodaruje.

Nie wiem czy się śmiać czy płakać...... (, #IP 8ccfa727f8) Odpowiedz

Czas się żegnać z korytem panie starosto....

i (, #IP 1c921a6f66) Odpowiedz

popleczników, bohaterów przewrotu majowego.

śzkoda ci (, #IP a948ee6863) Odpowiedz

szkoda ci,że ktoś jest przyzwoitym i nie możesz ścierpieć że Starosta jest bardzo szanowany nawet przez ludzi, którzy mają inne poglądy polityczne. A do koryta to zaproś świnie, które faktycznie trudno od niego odciągnąć...a kto jest świnią?- odpowiedz sobie sam..być może ktoś o podobnym poziomie kultury, który sam reprezentujesz

Słychać kwik (, #IP 8ccfa727f8) Odpowiedz

Kwi, kwi,kwi,kwi.....

do roboty (, #IP cf7fb0e57f) Odpowiedz

Weź się do roboty i nie rób za papier toaletowy.

Ciekawe (, #IP a890e54606) Odpowiedz

A na czym opierasz swoje stwierdzenie?