czan maj 2022

Garwolin Sport

Turniej siatkarski dla Wiktorii Kaczyńskiej

Dodano:
garwolin - Turniej siatkarski dla Wiktorii Kaczyńskiej

5 lutego odbędzie się siatkarski turniej charytatywny na rzecz Wiktorii Kaczyńskiej. Wydarzenie objęła patronatem burmistrz Garwolina Marzena Świeczak.


- Serdecznie zapraszamy do udziału w turnieju i kibicowaniu zawodnikom – zachęcają organizatorzy Turnieju Walentynkowego.
To już kolejne wydarzenie, którego głównym celem jest wsparcie Wiktorii Kaczyńskiej – uczennicy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. 1. Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie.

Turniej odbędzie się 5 lutego o 10.00 w hali przy SP nr  w Garwolinie, w składach mieszanych, w systemie „każdy z każdym”. Wpisowe 300 zł, płatne w dniu turnieju.

Wiktoria ma 10 lat. Urodziła się jako skrajny wcześniak, w 30 tygodniu ciąży, z wagą urodzeniową 1480 gram. Mimo małej masy urodzeniowej od samego początku dzielnie walczyła o każdy dzień życia. Dzięki ciężkiej, systematycznej i bardzo intensywnej rehabilitacji potrafi samodzielnie siedzieć, czworakować oraz chodzić przy balkoniku. Jednak głównym celem jest możliwość samodzielnego chodzenia, do czego dążymy.

REKLAMA:


Problem z jakim Wiktoria mierzy się na dzień dzisiejszy to podwyższone napięcie mięśniowe w kończynach dolnych uniemożliwiający stabilizację, równowagę i chód. Innym problemem jest niedowidzenie. Ze względu na niepełnosprawność ruchową wymaga długotrwałej i codziennej rehabilitacji, która musi być prowadzona przez fizjoterapeutę posiadającego odpowiednią wiedzę i umiejętności. Wiktoria wymaga codziennego usprawniania ruchowego, ćwiczeń samoobsługi oraz pracy przy sprzęcie pomocniczym (trójnogi, balkoniki, bieżnia). Ćwiczenia te są nieodzowną częścią jej dnia codziennego. Na dzień dzisiejszy jest pod stałą opieką lekarza rehabilitacji, ortopedy, neurologa i okulisty. Są to ogromne koszty wiążące się również ze zmianą sprzętu rehabilitacyjnego, obuwia, wózka, pionizatora, balkonika czy krzesełka do szkoły. Raz do roku konieczna jest wymiana ortez. Duże zmiany i poprawę funkcjonowania wprowadzają turnusy rehabilitacyjne i usprawniające. Mimo niepełnosprawności i niedogodności stawianych na jej drodze Wiktoria jest dzieckiem bardzo pogodnym, otwartym i szukającym kontaktu z rówieśnikami. Jest bardzo towarzyska i koleżeńska, lubiana przez koleżanki i kolegów w szkole, radosna i uśmiechnięta, pełna energii i pozytywnego nastawienia do życia. Nie zniechęca się ciężką rehabilitacją i bólem wpisanymi w jej codzienność. Wielkim marzeniem Wiktorii jest chodzić samodzielnie i nie być zależną od innych osób. Jej wielką pasją jest śpiewanie. Najbliższe osoby robią wszystko, aby Wiktoria mogła samodzielnie funkcjonować. Głównym cele jest przygotowanie Wiktorii do operacji kręgosłupa (SDR – selektywna rizotomia korzeni grzbietowych), którą musi przejść nie później niż w wieku 12 lat. Do tego czasu, wymagana jest intensywna i kosztowana rehabilitacja, która ma przygotować Wiktorię do zabiegu.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.