KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

Kolorowa tradycja - Wielkanocny Konkurs Plastyczny

Dodano:
garwolin - Kolorowa tradycja - Wielkanocny Konkurs Plastyczny

To tradycja pisana przez wielkie ''T''. Od 23 lat Centrum Sportu i Kultury organizuje Wielkanocny Konkurs Plastyczny. W tym roku nie może być inaczej. Tegoroczna edycja ''Pająków, kurek i mazurków'' właśnie się rozpoczęła. Prace konkursowe można składać w sekretariacie.


To konkurs, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Od kilku lat podczas jego organizacji koncentrujemy się na tym, by niósł on ze sobą wiedzę o bogatej polskiej tradycji. Chcemy zachęcić młodych ludzi do poznania dawnych zwyczajów, stąd zadania konkursowe, na przykład stworzenie pięknej wiszącej ozdoby zwanej pająkiem. Podczas wernisażu w ubiegłym roku uczestnicy degustowali konkursowe wypieki. Ich smak nie jest brany pod uwagę podczas prac jury, ale zadowolenie konsumujących świadczyło, że ciasta są nie tylko ładne, ale i smaczne. W tym roku także spróbujemy mazurków – mówi Luiza Kondej-Matusiak – koordynator wystawy.

REKLAMA:


Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów klas podstawowych i średnich. Obowiązują kategorie wiekowe, a w nich konkretne prace do wykonania: klasy najmłodsze wykonują wycinankę ludową, dzieci z klas 4-6 – tradycyjną palmę, uczniowie z klas 7-8 pająka, młodzież ze szkół ponadpodstawowych – mazurka. Laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody oraz dyplomy.

Organizatorzy podkreślają, że podczas oceny prac ważna jest nie tylko estetyka wykonania, ale także trzymanie się tradycyjnych technik oraz samodzielność. Konkurs zakończy wystawa. Prace będzie można oglądać na górnym holu Centrum Sportu i Kultury.
Regulamin konkursowy dostępny na www.csik.garwolin.pl.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.