czan maj 2022

Garwolin Sport

Przed nami XIV. edycja biegu ''Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie''. Ruszyły zapisy

Dodano:
garwolin - Przed nami XIV. edycja biegu ''Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie''. Ruszyły zapisy

Już od 10 marca można zapisać się na bieg ''Avon Kontra Przemoc - biegnij w Garwolinie''. Tegoroczna, XIV. edycja wydarzenia odbędzie się dokładnie za 100 dni, czyli 18 czerwca, podczas obchodów jubileuszu 600-lecia nadania Garwolinowi praw miejskich. Uczestnicy mają do wyboru trasy o długości 2, 5 i 10 km. Dzięki temu w imprezie mogą wziąć udział biegacze o różnym stopniu zaawansowania, a im większa będzie frekwencja, tym większe wsparcie otrzymają osoby doświadczające przemocy, ponieważ to

właśnie dla nich co roku biegniemy w Garwolinie. Jak zawsze, część dochodu ze sprzedaży pakietów startowych zostanie przekazana „Niebieskiej Linii” będącej placówką Instytutu Psychologii Zdrowia.– Mamy nadzieję, że w tegorocznej edycji biegu na ulicach Garwolina zobaczymy tłumy – biegaczy i biegaczek z całej Polski oraz mieszkańców naszego miasta i okolicznych miejscowości, zwłaszcza że będziemy świętować ważny jubileusz. Chcąc umożliwić jak największej liczbie osób udział, pozostajemy przy trzech różnych dystansach. W ubiegłym roku po raz pierwszy przygotowaliśmy trasę na 5 km. Pomysł ten okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ dzięki temu zachęciliśmy do biegu osoby, dla których pokonanie 10 km było jeszcze zbyt dużym wyzwaniem, a z kolei 2 km stanowiły zbyt krótki odcinek. Natomiast w tym roku, w trosce o dobre samopoczucie uczestników, zdecydowaliśmy się na zmianę godziny biegu z 12:00 na 10:00, kiedy temperatura jest niższa. Gorąco zachęcam do wspólnej zabawy – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Oprócz godziny startu, zmieni się także zawartość pakietów startowych. W tym roku, zamiast przypinki ze znakiem nieskończoności, uczestnicy znajdą w nich bransoletkę z tym symbolem. Dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany „Niebieskiej Linii” będącej placówką Instytutu Psychologii Zdrowia na wsparcie osób doświadczających przemocy.

Biegnąc, realnie pomagasz innym

To najważniejsza misja całego wydarzenia, które jest jednym z kluczowych elementów prowadzonej już od niemal dwóch dekad kampanii Avon Kontra Przemoc. Z otrzymanych od Avon środków „Niebieska Linia” finansuje przede wszystkim pomoc prawną i psychologiczną dla osób doświadczających przemocy. Celem firmy przy organizacji biegu jest także nagłaśnianie problemu oraz edukowanie w zakresie prawidłowych postaw wobec przemocy.

– Z badań wynika, że zarówno w Polsce, jak i na świecie zjawisko przemocy dotyka przede wszystkim kobiet. Chcąc tworzyć dla nich lepszy świat, którego fundamentem są poczucie bezpieczeństwa i zdrowe relacje międzyludzkie, musimy stale się jej przeciwstawiać, pokazując doświadczającym jej osobom, że jesteśmy z nimi, że sytuacja, w której się znalazły nie jest bez wyjścia i że mogą, a wręcz powinny zwrócić się po profesjonalną pomoc. Biorąc udział w biegu „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” okazujemy naszą solidarność i zapewniamy im realne wsparcie, dlatego tak bardzo zależy nam na jak największej frekwencji na wydarzeniu. Ja sam pobiegnę w tym roku, do czego zachęcam także cały mój zespół z Avon w Garwolinie – mówi Jakub Żurowski, dyrektor fabryki Avon w Garwolinie.

Badania zlecone przez Parlament Europejski w marcu 2022 roku pokazują, że prawie 60 proc. kobiet w Unii Europejskiej oczekuje ułatwień w zgłaszaniu sytuacji przemocowych, a 40 proc. – lepszej dostępności linii interwencyjnych oraz zwiększenia wiedzy o przemocy wśród pracowników policji i wymiaru sprawiedliwości. W Polsce to szczególnie ważne, ponieważ kobiety rzadziej niż w innych krajach Europy zgłaszają przypadki przemocy, nie wierząc, że otrzymają pomoc. Kampania Avon Kontra Przemoc, w tym garwoliński bieg, idealnie odpowiada na te wyzwania.

Wybierz dystans i dołącz do nas!
Bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” rozpocznie się jak zawsze na moście przy rzece Wildze, a trasa będzie prowadziła głównymi ulicami miasta. Bieg Rodzinny na 2 km wystartuje o godz. 9:45, bieg na 5 km – o 10:00, a na 10 km – o 10:10. Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie www.bieg.truchtacz.pl.

REKLAMA:


– Zachęcam do zarezerwowania sobie niedzieli 18 czerwca na bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” i zapisania się na wydarzenie już teraz. Doświadczenie nie ma znaczenia – najważniejsze jest kolejne wspólne spotkanie na trasie, podczas którego będziemy razem świętować i zjednoczymy się w ważnym celu społecznym, jakim jest przeciwdziałanie przemocy. Osoby, które nie biegają w ciągu roku, mogą wziąć udział w Biegu Rodzinnym na 2 km. Często uczestniczą w nim rodzice z małymi dziećmi. Ten dystans można pokonać nawet spacerem, prowadząc wózek lub trzymając malucha za rękę. Nie liczy się tu wynik, ale obecność. Jeśli jednak ktoś nie może wziąć udziału w biegu, zachęcam, aby przyszedł pokibicować. Na wszystkich czeka moc atrakcji – mówi Michał Kopik, dyrektor biegu oraz prezes Stowarzyszenia Truchtacz.pl.

Zapisy na bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” pod linkiem: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=7716

Avon Kontra Przemoc
Avon wierzy w świat, w którym kobiety mogą żyć bezpiecznie, dlatego w 2008 roku w Polsce zainicjowana została kampania Avon Kontra Przemoc. Działania w ramach tej akcji koncentrują się na budowaniu świadomości istnienia problemu przemocy oraz edukacji na temat sposobów pomocy osobom, które jej doświadczają. Środki na realizację kampanii pozyskiwane są ze sprzedaży produktów ze znakiem nieskończoności, będącego symbolem walki z przemocą.

Od 2011 roku Avon jest partnerem „Niebieskiej Linii” będącej placówką Instytutu Psychologii Zdrowia, zapewniając środki na funkcjonowanie poradni telefonicznej i e-mailowej dla osób doświadczających przemocy. Firma współpracuje też z Fundacją Feminoteka w ramach międzynarodowej kampanii „16 Dni Przeciw Przemocy ze względu na Płeć”. Dodatkowo, wspólnie z Feminoteką Avon uruchomił pierwszą w Polsce przeciw-przemocową aplikację www.avonalert.pl, z której mogą korzystać zarówno osoby doświadczające przemocy, jaki i jej świadkowe.


Bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”
Bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” organizowany jest nieprzerwanie od 2010 roku przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl, przy wsparciu sponsorskim fabryki kosmetyków Avon Operations Polska. Wydarzenie, które co roku przyciąga biegaczy, nie tylko z Polski, ale i całego świata, a także mieszkańców lokalnej społeczności, na stałe wpisało się już w kalendarz najważniejszych ogólnopolskich biegów oraz regionalnych imprez charytatywnych. Do tej pory udział wzięło w nim łącznie niemal 9 tys. osób. Co roku w pakietach startowych na uczestników czeka wybrany przedmiot ze znakiem nieskończoności – symbolem walki z przemocą. Dochód ze sprzedaży tych przedmiotów przekazywany jest „Niebieskiej Linii” będącej placówką Instytutu Psychologii Zdrowia na wsparcie prawne i psychologiczne osób doświadczających przemocy.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.