Piknik organizują placówki oświatowe z gminy Górzno.
Do udziału w pikniku w roli partnerów zaproszono również firmy i instytucje z terenu gminy Górzno oraz powiatu garwolińskiego takie jak: Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Górzno, Ekolider – Centrum Usług Komunalnych, Firma „Czystopol Wywóz Nieczystości Płynnych i Stałych Gendek Danuta„ z Górzna, Nadleśnictwo Garwolin – Lasy Państwowe oraz KGW z terenu gminy, które wystawią się ze stoiskami promującymi ekologię lub przeprowadzą bezpłatnie działania związane z ekologią.
Atrakcje na Pikniku Ekologicznym w Górznie
Przez cały czas trwania pikniku dostępne dla uczestników będą zorganizowane min. przez placówki oświatowe stanowiska promujące ekologię. Stanowiska będą obsługiwane przez nauczycieli, uczniów lub animatorów. Uczestnicy wydarzenia będą mogli odwiedzać przygotowane stanowiska, brać udział w konkursach, grach i zabawach a przy tym pogłębiać swoją wiedzę związana z ochroną środowiska i ekologią. Dla osób odwiedzających te stanowiska przewidziano drobne nagrody i upominki min.: sadzonki drzew, bony na zakup roślin, a także drobne gadżety sportowe.
Poza stanowiskami, które będą odwiedzane przez uczestników wydarzenia, w centrum placu ustawiona będzie wynajęta profesjonalna scena wraz z nagłośnieniem.
Piknik będzie podzielony na dwie części: pierwsza od godziny 15:00 do 18:00 będzie częścią przeznaczoną głównie dla dzieci, druga od godziny 18:00 do 21:00 będzie częścią integracyjną również dla dorosłych.
@@@
W pierwszej części odbędzie się występ dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Samorządkach, które odegrają przed zgromadzoną publicznością scenkę o tematyce ekologicznej . Następnie odbędzie się pokaz mody ekologicznej w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Uninie oraz uczniowie z PSP w Górznie wykonają kilka wesołych utworów związanych z ekologią.
Do dyspozycji dzieci biorących udział w wydarzeniu będą bezpłatne zabawki dmuchane oraz stoiska przygotowane i obsługiwane przez nauczycieli i pracowników placówek oświatowych z terenu gminy gdzie dzieci będą miały wykonywane „ ekologiczne tatuaże”, zaplatane warkoczyki na włosach lub będzie można wykonać w ekologiczny sposób farbowanie pasemek włosów a także pomalować twarz.
Animator, po krótkiej części artystycznej w wykonaniu dzieci będzie prowadził zabawy ruchowe przy muzyce z dziećmi zachęcając ich do ruchu na świeżym powietrzu.
Na placu rekreacyjnym będą też udostępnione stoiska komercyjne dla uczestników wydarzenia oraz stoiska promujące ekologiczną żywność np. ekologiczną produkcję miodu .
Zostaną również przeprowadzone konkursy, gry i zabawy na świeżym powietrzu, prowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego, jak: slalomy, wyścigi w workach, przeciąganie liny, rzut do celu i zabawy z chustą animacyjną.
W drugiej części na scenie wystąpi przed uczestnikami pikniku zespół artystyczny –„ POWER PLAY” ze swoim repertuarem (w godzinach 18:00-19:00), a następnie zespół muzyczny, który poprowadzi zabawę taneczną dla dorosłych – „LAVERS”( w godzinach 19:00-21:00).
Uzyskane wsparcie finansowe z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na organizację pikniku pozwoli przygotować i przeprowadzić na właściwym poziomie całość wydarzenia a przede wszystkim zgromadzić jak największą liczbę uczestników w rożnych kategoriach wiekowych.

reklama
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.