czan maj 2022

Rozrywka | Kultura Garwolin

Bezpieczny junior w Szkole Podstawowej w Górznie

Dodano:
garwolin - Bezpieczny junior w Szkole Podstawowej w Górznie

Czy edukacja przez zabawę jest możliwa? Policyjni profilaktycy dowodzą, że nie tylko jest możliwa, ale też niezwykle przyjemna i skuteczna. Wczoraj przekonały się o tym dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jóźwickiego w Górznie, które w ramach akcji ''Bezpieczny junior'' uczestniczyły w policyjnych zajęciach na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, połączonych z wieloma atrakcjami.


Jak w prosty sposób przekazywać dzieciom wiedzę na temat bezpieczeństwa? Policyjni profilaktycy wiedzą doskonale, że dzieci najlepiej uczą się przez zabawę. Jest to główna forma ich aktywności, dlatego policjantki postanowiły wpleść ją w działania profilaktyczne. Rowerowy tor przeszkód, wielkoformatowa edukacyjna gra planszowa, quizy z nagrodami, kolorowanki o tematyce bezpieczeństwa – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Zespół Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii garwolińskiej komendy oraz przedstawicieli WORD w Siedlcach, jakie czekały wczoraj na uczniów z Górzna. W ramach akcji „Bezpieczny junior” dzieci w przystępnej i dostosowanej do wieku formie uczyły się bezpiecznych zachowań na drodze.

Działanie zostało zrealizowane we współpracy z dyrekcją PSP im. Władysława Jóźwickiego w Górznie oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Siedlcach. Zakup upominków dla uczestników był możliwy dzięki przychylności dla idei edukacji na rzecz bezpieczeństwa Wójta Gminy Górzno.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 34

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.