KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Najlepsi po raz kolejny!

Dodano:
garwolin - Najlepsi po raz kolejny!

22 maja 2023 roku odbył się Finał Wojewódzki XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W rywalizacji najlepiej poradziły sobie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Górznie.


Zawody były przeprowadzone w Szkole Podstawowej  nr 14 w Warszawie. Rywalizowały ze sobą zespoły w kategorii młodszej (klasy 4 i 5) i w kategorii starszej (klasy VI – VIII) - zwycięzcy zawodów w eliminacjach rejonowych.

Rejon siedlecki reprezentowała drużyna składająca się z dzieci z klas piątych, z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Jóźwickiego w Górznie w następującym składzie: Karolina Prusińska, Izabela Wałachowska, Maksymilian Balas i Jakub Kowalczyk.

Finał wojewódzki wymagał biegłej znajomości przepisów ruchu drogowego, bardzo dobrej umiejętności jazdy na rowerze oraz kompetencji praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

REKLAMA:


Rywalizacja odbywała się w następujących konkurencjach: testy z przepisów ruchu drogowego, testy z przejazdu przez skrzyżowania, jazda rowerem w miasteczku ruchu drogowego, jazda po rowerowym torze przeszkód i udzielanie pierwszej pomocy.

W województwie mazowieckim w eliminacjach szczebla gminnego, powiatowego, rejonowego i w finale wzięło w sumie  udział ponad 400 drużyn i to właśnie drużyna z Górzna okazałą się tą najlepszą i będzie dalej uczestniczyć w zawodach ogólnopolskich w dniach 1-3 czerwca 2023r. w Starogardzie Gdańskim. Zwycięzcy otrzymali nagrody (hulajnogi, dyplomy, odblaskowe opaski), a szkoła okazały (i w pełni zasłużony) puchar. Opiekunem uczniów jest Leszek Kozłowski. Bardzo duży wkład w przygotowanie teoretyczne drużyny włożyła również  Jolanta Zamożny.

Gratulujemy zwycięzcom  i kibicujemy drużynie ze szkoły w Górznie w XLIV Finale Ogólnopolskiego  TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 5

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

123 (, #IP 4a5b4ca6c6) Odpowiedz

Gratulacje przyszłość narodu