KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Nowy samochód dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Miętnem

Dodano:
garwolin - Nowy samochód dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Miętnem

Środowiskowy Dom Samopomocy w Miętnem wzbogacił się o nowy pojazd do przewozu swoich podopiecznych, którego zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Powiatu Garwolińskiego.


Wczoraj miała miejsce uroczystość przekazania nowego wozu dla podopiecznych ŚDS w Miętnem. Jest to 9 osobowy samochód marki Renault Trafic w pełni przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnościami, z miejscem dostosowanym do przewozu osób na wózkach inwalidzkich.

W ramach programu wyrównywania różnic między regionami w obszarze D, w ubiegłym roku powiat garwoliński złożył wniosek i otrzymał dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości 120 tys zł. Całość zakupu auta to blisko 200 tys zł. Pozostała kwota pochodzi ze środków własnych powiatu.

Obecnie w ŚDS w Miętnem przebywa 35 osób, którzy dowożeni są z terenu całego powiatu. Dojazd nowym autem będzie dla podopiecznych łatwiejszy i bardziej komfortowy, w znacznym stopniu usprawni funkcjonowanie placówki.

REKLAMA:


Samochód poświęcił dziekan ks. Stanisław Szymuś, następnie dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi oraz przekazania kluczyków do nowego pojazdu.

Podopieczni ŚDS zaprosili na okolicznościowe przedstawienie.
Wśród przybyłych gości byli m.in. Maria Koc - senator RP, dyrektor Mazowieckiego Oddziału PFRON w Warszawie Anna Wandzel, Beata Noceń, przedstawiciele powiatu garwolińskiego na czele ze starostą Mirosławem Walickim oraz wicestarostą Markiem Ziędalskim, radna powiatowa Monika Ochnio, komendant PSP w Garwolinie Krzysztof Tuszowski, powiatowy inspektor sanitarny w Garwolinie Dorota Brojek, Agnieszka Walicka - zastępca dyrektora PCPR w Garwolinie.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 25

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.