czan maj 2022

Ciekawe tematy z Garwolina

Samorządy z powiatu ze wsparciem WFOŚiGW

Dodano:
garwolin - Samorządy z powiatu ze wsparciem WFOŚiGW

Modernizacja oświetlenia i wymiana źródeł ciepła, zadania z zakresu edukacji ekologicznej i ochrony przyrody oraz usuwanie azbestu - to projekty, które dofinansuje na terenie powiatu garwolińskiego Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Fundusz przeznaczy na ten cel blisko 3,5 mln zł. Umowy z beneficjentami zostały podpisane w obecności parlamentarzystów w poniedziałek 29 maja 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Garwolinie.

W spotkaniu uczestniczyli wicepremier Henryk Kowalczyk, senator RP Maria Koc, parlamentarzyści: Iwona Kurowska i Grzegorz Woźniak, zastępca prezesa WFOŚiGW w Warszawie Kamila Mokrzycka, dyrektor wydziału zamiejscowego WFOŚiGW w Siedlcach Agnieszka Kiliańczyk, wójtowie, burmistrzowie, skarbnicy miast i gmin z powiatu garwolińskiego, druhowie z OSP Miętne, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Maciejowicach ks. Andrzej Jaczewski.

Powiat reprezentowali Mirosław Walicki - starosta powiatu garwolińskiego, Marek Ziędalski - wicestarosta powiatu garwolińskiego oraz skarbnik Jolanta Zawadka.

- Gratuluję wszystkim tym, którzy składali wnioski, życzę dobrego wykorzystania z pożytkiem dla mieszkańców miast i gmin Powiatu Garwolińskiego – powiedział na wstępie konferencji wicepremier Henryk Kowalczyk.

Gratulacje popłynęły także od Maria Koc - Senator RP, która zaznaczyła, że pozyskane dotacje zostaną przeznaczone na działania ekologiczne – bardzo potrzebne, o które samorządowcy wielokrotnie zabiegali.

REKLAMA:


Gratulacje i podziękowania za aktywność przekazali również posłowie Iwona Kurowska i Grzegorz Woźniak.

Mirosław Walicki wyraził ogromną radość z tego, że po raz kolejny sala konferencyjna w starostwie powiatowym w Garwolinie może być świadkiem przekazania milionów złotych dla jednostek samorządowych w powiecie garwolińskim.

W swoim wystąpieniu Kamila Mokrzycka, zastępca prezesa WFOŚiGW gratulowała samorządowcom znakomitego wykorzystywania otrzymanych środków.

- Na organizacje pikników ekologicznych na Mazowszu WFOŚiGW przeznaczy 10,5 mln zł, na oświetlenie uliczne prawie 40 mln zł. Na cele dotacyjne WFOŚiGW przeznacza w tym roku 85 mln zł! Takich pieniędzy jeszcze nigdy nie było – podkreślała wiceprezes.

Powiat garwoliński otrzymał 30 000 zł dofinansowania na organizację wydarzenia pn. „Ekologiczny Piknik Rodzinny”. To uruchomiony w 2023 r. przez WFOŚiGW w Warszawie nowy program dotacyjny skierowany do wszystkich jednostek samorządu terytorialnego z województwa mazowieckiego. Celem programu jest wspieranie lokalnych inicjatyw propagujących przedsięwzięcia polegające na budowaniu postaw proekologicznych połączonych z aktywnymi działaniami na rzecz środowiska oraz pogłębianiem wiedzy i wrażliwości ekologicznej na terenie województwa mazowieckiego.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 38

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Nicola Kargul (, #IP ed64790c0e) Odpowiedz

senator PiS Jacek Bogucki: Donald Tusk jest bezwzględnym politykiem z twarzą hitlerowską. Czy od teraz wg jakaś szkoła będzie nosiła imię Senatora Boguckiego ?

ksiegowa (, #IP dfd1b2c251) Odpowiedz

kto zliczy ile oni zarabiają = wynagrodzenia?