To jeden z cieszących się największą popularnością konkursów organizowanych przez CSiK. Od kilku lat w ramach edukacji kulturalnej i dbania o dziedzictwo narodowe nosi on podtytuł „Tradycja”. Założeniem bowiem jest tworzenie ozdób świątecznych, które w swoim charakterze będą nawiązywały do plastycznych dekoracji znanych z czasów naszych pradziadów. A że jest to tradycja tyleż piękna, co i bogata w motywy i materiały, to powstające prace, co roku cieszą oko odwiedzających pokonkursową wystawę – mówi Luiza Kondej-Matusiak, koordynatorka konkursu.
@@@
Każda kategoria wiekowa, a jest ich 4, ma za zadanie wykonanie innej ozdoby. I tak uczniowie klasy 1-3 szkół podstawowych powinni wykonać kartkę świąteczną w technice wycinanki, uczniowie z klas 4-6 zgłaszają do konkursu podłaźniczkę (gałązkę z ozdobami przestrzennymi np. z papieru, bibuły, słomy), dzieci z klas 7-8 gwiazdę kolędniczą, a młodzież ze szkół średnich – chatkę z piernika. Organizatorzy przypominają o starannym podpisaniu prac i upewnieniu się, że etykieta z danymi nie odpadnie od dzieła.
W ocenie prac jury zwróci szczególną uwagę nie tylko na estetykę, ale także na samodzielność wykonania, dobór wskazanych w regulaminie materiałów i pomysłowość. Po raz pierwszy poza nagrodami rzeczowymi, przewidziane są także nagrody pieniężne.
Pracę należy dostarczyć do sekretariatu CSIK najpóźniej do 5 grudnia 2023 r. Lista laureatów zostanie ogłoszona podczas finisażu wystawy 19 grudnia we wtorek o godzinie 12:00 na górnym holu CSiK oraz na stronie internetowej i profilu na Facebooku organizatora. Wszelkich informacji w sprawie konkursu udziela koordynator konkursu: Luiza Kondej-Matusiak, e-mail: [email protected]
Komentarze (0)