czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Świetlica w Reducinie na 11 listopada

Dodano:
garwolin - Świetlica w Reducinie na 11 listopada

11 listopada społeczność wsi Reducin, w gminie Górzno świętowała otwarcie nowej świetlicy. Tego dnia w hali sportowej w Górznie miał też miejsce niezwykły koncert w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego Warszawa działającego przy AWF.Realizacja inwestycji za 3 mln zł została oddana do użytku w sobotę 11 listopada. Zadanie w 90% zostało sfinansowane z Polskiego Ładu.

W uroczystym otwarciu obiektu udział wzięli: radna sejmiku województwa mazowieckiego Elżbieta Woźniak Sionek, wiceprzewodniczący rady powiatu Kazimierz Sionek, wójt gminy Górzno Waldemar Sabak, przewodniczący rady gminy Górzno Krzysztof Skwarek, radny gminny Łukasz Łączyński, radny powiatowy Michał Jaworski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego Grzegorz Rosłaniec, wykonawca inwestycji Wojciech Bartniczak i proboszcz parafii Górzno Jerzy Kalinka.

REKLAMA:


Trochę historii

8 września 2022r. samorząd gminy Górzno podpisał umowę na realizację świetlicy z firmą Budi - Tech Wojciech Bartniczak z Garwolina, z datą zakończenia budowy do 31 października. Kubatura tego obiektu to 1963 m3, a powierzchnia użytkowa 278 m2. Budynek ma salę widowiskową, zaplecze kuchenne, szatniowe i sanitarne oraz parking.

- Inwestycja obejmuje nie tylko budynek, ale także wyposażenie całego placu wokół tego budynku, Dla najmłodszych mieszkańców jest plac zabaw, ale jest też przy tym wiata i teren na ognisko. Dla seniorów są urządzenia do ćwiczeń – mówi Waldemar Sabak.

- Realizacja inwestycji była możliwa dzięki temu, że udało nam się pozyskać teren w ramach postępowania spadkowego po śp. Stefanie Grochulskim. Pozyskaliśmy działkę nieodpłatnie – zaznacza włodarz.

Gmina nie zapomniała dzięki komu mogła wybudować świetlicę. Na budynku została odsłonięta tablica upamiętniająca Stefana Grochulskiego.


zdjęcia: Waldemar Sabak/  Szkoła w Górznie


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 68

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

sidv69 (, #IP 5cce932a58) Odpowiedz

te komentarze ŻENADA, tutsi i hutu

Ha ha. (, #IP a7cbdc1d5f) Odpowiedz

Radna powiatowa. Dobre.

Nicola Kargul (, #IP fcf52f2c80) Odpowiedz

mam pytanie, ponieważ na zdjęciu są przedstawiciele kościoła katolickiego i PiSu, to czy świetlica dostępna będzie wyłącznie dla katolików i wyborców PiS?

radny (, #IP 24ea541fd0) Odpowiedz

To jawne nadużycie. Elżbieta Woźniak - Sionek nie jest jeszcze radną sejmiku. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.

Jan (, #IP a9522364f4) Odpowiedz

A ten partyzant z biało-czerwoną opaską to kto?

ta ostatnia sobota (, #IP 4d7e4ed144) Odpowiedz

czas pożegnań dla znawców rolnictwa nadchodzi monika michał iwona wśród zaproszonych gości

Dziwne (, #IP 9fa3de4d9f) Odpowiedz

Przecina wstęgę radny powiatowy z Maciejowic Michał Jaworski a nie przecina radna powiatowa z Gminy Górzno Monika Ochnio?

Ooo. (, #IP a7cbdc1d5f) Odpowiedz

A dlaczego Monika Ochnio ma przecinać? Bo jest z PIS-u? Litości.

ill (, #IP 6438d33fa7) Odpowiedz

Ostatnie podrygi pisiorów.