KurierGarwoliński.pl

Ciekawe tematy z Garwolina

Rekordowo tanie last minute do Egiptu

Dodano:
garwolin - Rekordowo tanie last minute do Egiptu

Pięć dni w Sharm El Sheikh w trzygwiazdkowym hotelu ze śniadaniem za 1176 zł za osobę albo cztery dni all inclusive za... 1066 zł za osobę – przy odrobinie cierpliwości i szczęścia każdy turysta może upolować rekordowe tanie last minute do Egiptu, w szczególności poza szczytem sezonu. Sprawdzamy, jak kształtują się ceny.

Szukając rekordowo tanich ofert last minute do Egiptu należy pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim najtańsze wakacje w Egipcie można spędzić poza szczytem europejskiego sezonu turystycznego, czyli w okresie polskiej późnej jesieni, zimy i przedwiośnia. Pogoda w Egipcie jest wówczas przyjemna, ciepła, ale bez skrajnych upałów, co pozwala m.in. w bardziej komfortowych warunkach zwiedzać słynne egipskie zabytki, w tym piramidy.
Po drugie – rekordowo tanie last minute do Egiptu to oferty z bardzo nieodległą datą wylotu, często w przeciągu dwóch-trzech dni (zobacz LAST MINUTE na jutro i pojutrze www.fostertravel.pl/last-minute/egipt/) . Biura podróży, chcąc zapełnić miejsca w samolotach i hotelach, są skłonne naprawdę bardzo mocno obniżyć ceny, nawet o kilkadziesiąt procent. Dlatego jeśli ktoś dysponuje czasem, ma elastyczną pracę lub wykonuje wolny zawód, może na tego typu ofertach sporo oszczędzić.
Po trzecie – rekordowo tanich last minute do Egiptu najlepiej jest szukać w wyspecjalizowanych serwisach turystycznych, które gromadzą w jednym miejscu oferty różnych touroperatorów. Można je szybko przefiltrować, wybrać termin i miejsce wylotu, zakres cen, a także zarezerwować wczasy.

Najtańsze last minute do Egiptu – już od 1000 zł

Analiza ofert w tego typu portalach pozwala wyłowić naprawdę sporo turystycznych okazji cenowych. Przykłady? Trzygwiazdkowy hotel El Khan Sharm w Sharm El Sheikh, cztery dni pobytu z wyżywieniem all inclusive i wylot... następnego dnia. Tak ekstremalnie późne last minute kosztuje tylko 1066 zł. W hotelu Aqua Resort & SPA również w Sharm El Sheikh, jednak o wyższym standardzie (cztery gwiazdki), 4-dniowy pobyt z wyżywieniem HB kosztuje 1092 zł od osoby. Tu też trzeba być przygotowanym na szybki wylot, bo w ciągu zaledwie dwóch dni. Pięć dni w Sharm El Sheikh w trzygwiazdkowym hotelu ze śniadaniem można natomiast spędzić za 1176 zł za osobę.

Tanie wakacje w Egipcie – a może na własną rękę?

Bardzo tanie last minute w Egipcie można zorganizować sobie również na własną rękę, posiłkując się np. wyszukiwarkami atrakcyjnych cenowo biletów lotniczych. Należy pamiętać, że np. w lutym, marcu albo listopadzie w hotelach w Egipcie jest sporo wolnych miejsc, więc nie powinno być problemu z zarezerwowaniem pokoju. Podobnie jest z biletami lotniczymi. Dla przykładu: cena rezerwowanego dwa dni przed terminem biletu z Warszawy do Hurghady w obie strony z wylotem 2 lutego i powrotem 8 lutego niemieckimi liniami Lufthansa to koszt 1163 zł. Z kolei z Berlina (dla osób z zachodnich terenów Polski tamtejsze lotnisko jest położone bliżej niż np. to w Warszawie) można polecieć do Marsa Alam i z powrotem już za 1124 zł.
Oczywiście decydując się na taki wyjazd trzeba doliczyć jeszcze koszty wyżywienia, ale i tu można zaoszczędzić, bo ceny żywności (i wielu usług) w Egipcie są przystępne. Bochenek chleba kosztuje tam w przeliczeniu około 2,10 zł, jajka (10 sztuk) – nieco ponad 5 zł, a karton mleka – około 2,90 zł. Za obiad w restauracji trzeba zapłacić 25-30 zł, zaś za 10-kilometrowy kurs taksówką 14,50 zł.
Jeżeli warunkiem udanych wakacji nie jest pobyt w luksusowym pięciogwiazdkowym hotelu z najbardziej rozbudowaną opcją wyżywienia, to rekordowo tanie last minute do Egiptu można już upolować za nieco ponad 1000 zł od osoby. Oczywiście nie jest to oferta dla wszystkich, bo nie każdy może pozwolić sobie na wzięcie urlopu z dnia na dzień. Jeżeli jednak jest taka możliwość, to warto z niej skorzystać i za niewielkie pieniądze poznawać odległe zakątki świata.

"Zakłady bukmacherskie związane są z ryzykiem. Zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia – skontaktuj się z instytucjami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Graj odpowiedzialnie u legalnych firm z licencją Ministerstwa Finansów. Wszystkie firmy bukmacherskie, wymienione w powyższym tekście, są legalnymi podmiotami, posiadającymi zezwolenie Ministerstwa Finansów na organizację zakładów bukmacherskich w Polsce."

Artykuł sponsorowany.


Artykuł sponsorowany