KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

''Małe Nutki'' wkraczają na scenę! Festiwal Piosenki Dziecięcej w CSiK

Dodano:
garwolin - ''Małe Nutki'' wkraczają na scenę! Festiwal Piosenki Dziecięcej w CSiK

Piosenki dla dzieci w wykonaniu dzieci będzie można usłyszeć 3 i 4 kwietnia w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Festiwal Piosenki Dziecięcej ''Małe Nutki'' skierowany jest do przedszkolaków i najmłodszych uczniów szkół podstawowych. To już czwarta edycja tego niezwykle radosnego wydarzenia.


Festiwal Piosenki Dziecięcej „Małe Nutki” to wydarzenie, któremu przyświeca idea edukacji muzycznej, budowania od najmłodszych lat aktywnych postaw odbiorcy kultury, popularyzacja twórczości skierowanej do dzieci i promocja małych talentów.

Młodzi i zdolni mieszkańcy naszego regionu mają szansę na postawienie pierwszych kroków na dużej scenie. Jednak, jak podkreśla Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, które jest organizatorem festiwalu, najważniejszym jego celem jest zachęcenie dzieci do wykonywania piosenek stworzonych z myślą o nich, dopasowanych do ich wieku.

REKLAMA:


Festiwal odbędzie się 3 i 4 kwietnia w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Mogą w nim wziąć udział przedszkola i szkoły podstawowe z terenu powiatu garwolińskiego. Każda placówka może zgłosić maksymalnie 2 wykonawców. Mogą to być soliści, duety lub zespoły wokalne liczące od 3 do 10 osób. Każdy wykonawca zaśpiewa jedną dowolnie wybraną przez siebie piosenkę – najważniejsze, żeby był to utwór dziecięcy.

Kluczowa w całym wydarzeniu jest dobra zabawa, dlatego festiwal ma formę przeglądu. Każdy z małych wykonawców otrzyma nagrodę. Komisja konkursowa będzie miała jednak prawo przyznania wyróżnień w formie nagród grand prix festiwalu tym, którzy spodobają się jej wyjątkowo.

Patronat honorowy nad festiwalem objęła Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak.

Szczegółowe informacje o festiwalu oraz regulamin można znaleźć na stronie www.csik.garwolin.pl


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.