KurierGarwoliński.pl

Ciekawe tematy z Garwolina

Niezapomniana muzyka gra im w duszy!

Dodano:
garwolin - Niezapomniana muzyka gra im w duszy!

Grupa nastolatków z klas drugich II LO w Garwolinie bierze udział w projekcie Niezapomniana muzyka w ramach olimpiady Zwolnieni z teorii.

Ten projekt polega na rozpowszechnianiu muzyki ludowej na terenie powiatu garwolińskiego. Uczniowie podjęli już szereg działań w ramach tej akcji.

- Gminna Biblioteka Publiczna w Górznie zaprosiła nas na warsztaty wycinanek prowadzone przez Panią Jadwigę Błażejczyk z KGW Łąki. Razem z uczniami Szkoły Podstawowej w Górznie im. Władysława Jóźwickiego nauczyliśmy się wykonywać piękne, ludowe wycinanki. Następnie nauczyliśmy śpiewać uczniów piosenkę ludową „Czerwone korale” i wspólnie ją wykonaliśmy - mówią uczestnicy projetu.

- Zdobytą wiedzę mogliśmy przekazać na Warsztatach Terapii Zajęciowej w Miętnem, gdzie nauczyliśmy uczestników warsztatów wykonywania wycinanek, oraz daliśmy koncert pieśni ludowych. Mieliśmy okazję również spotkać się z młodymi muzykami grającymi w Ognisku Muzyki Tradycyjnej Spółdzielnia Muzykantów prowadzonym przez Pana Mateusza Niwińskiego, gdzie mogliśmy poznać różne melodie ludowe takie jak oberek czy polka, oraz wysłuchać melodii ludowych z naszych terenów np. oberka pochodzącego z repertuaru kapeli Trzpile - relacjonują.

Po co to robimy?

- Chcemy nie tylko rozpowszechniać muzykę ludową, ale również pomagać innym ludziom, dlatego 14 lutego, wspólnie z Samorządem Szkolnym zorganizowaliśmy kiermasz charytatywny, z którego dochód przeznaczyliśmy na leczenie chorego chłopca. Nawiązaliśmy współpracę z zespołem Mazowsze, gdzie odbyliśmy warsztaty prowadzone przez Pana Marcina Nowaka, artystę zespołu Mazowsze oraz zwiedziliśmy wystawę Centrum Folkloru Polskiego - tłumaczą uczniowie.

-Dzięki projektowi nie tylko uczymy innych pieśni ludowych, ale również sami poszerzyliśmy wiedzę na temat pieśni i zwyczajów ludowych, jak również poznaliśmy wielu ciekawych ludzi - dodaje jeden z nich.

Działania uczniów śledzić mozna na bieżąco na ich stronie Internetowej.

REKLAMA:


Zdjęcia: NIEzapomniana muzyka


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.