KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

OSP w Mariańskim Porzeczu i Fundacja Eska Kowalscy z ambulansami od siedleckiego pogotowia

Dodano:
garwolin - OSP w Mariańskim Porzeczu i Fundacja Eska Kowalscy z ambulansami od siedleckiego pogotowia

Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Siedlcach przekazała karetki strażakom ochotnikom z OSP w Mariańskim Porzeczu i Fundacji Eska Kowalscy. Pierwszy z ambulansów będzie wykorzystywany przez strażaków do codziennych działań. Drugi Fundacja Eska Kowalscy dostarczy żołnierzom walczącym w Ukrainie. W przekazaniu pojazdów wzięły udział członkinie zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc oraz dyrektor Stacji Pogotowia Ratunkowego

i Transportu Sanitarnego w Siedlcach Leszek Szpakowski.Ambulans Mercedes Sprinter z 2012 roku trafił do OSP w Mariańskim Porzeczu. Do tej pory służył mieszkańcom powiatu sokołowskiego w ramach systemu ratownictwa medycznego. Karetka jest sprawna, wyposażona w nosze, defibrylator oraz ssak i będzie mogła jeszcze długo służyć mieszkańcom w rękach druhów z gminy Wilga (pow. garwoliński). Samochód odebrał Karol Kacprzak, wiceprezes OSP w Mariańskim Porzeczu.

- Przekazanie ambulansów jest możliwe dzięki dofinansowaniu siedleckiego pogotowia w nowe ambulanse przez samorząd Mazowsza – podkreśla członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.– Pod koniec ubiegłego roku dotarło 5 nowych ambulansów do siedleckiej jednostki, a w tym roku zakupiony zostanie kolejny ambulans w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Każdy wycofywany i przekazywany ambulans został już zastąpiony nowym pojazdem.

REKLAMA:


Drugim ambulansem, który trafi do nowych właścicieli jest Mercedes Vito z 2007 roku. Ambulans dotychczasowo wykorzystywany do transportu pacjentów w powiecie mińskim, trafi przez Fundację Eska Kowalscy do żołnierzy w walczącej Ukrainie. Fundacja przystosowuje tego typu wozy do pracy w działaniach zbrojnych m.in. poprzez przemalowanie oraz doposażenie w sprzęt potrzebny medykom na froncie. Jest to już drugi ambulans przekazywany przez Meditrans w Siedlcach dla tej fundacji. Ambulans jest sprawny i gotowy do dalszej drogi. W przekazaniu ze strony fundacji uczestniczyć będzie jej założyciel, Janusz Dariusz Kowalski.

- Samorząd województwa mazowieckiego od początku wojny w Ukrainie wspiera obwody partnerskie –podkreśla członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska. –Wojna wciąż trwa i nasza pomoc nadal jest bardzo potrzebna. Jestem przekonany, że karetki, które dobrze służyły ratownikom w regionie siedleckim, teraz sprawdzą się na Ukrainie i pomogą uratować niejedno życie.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP 4c3167167a) Odpowiedz

Dlaczego zmieniacie język polski? Pisze się i mówi na Ukrainie a nie w Ukrainie . To aż drażni