KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (18 - 24 marca 2024 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (18 - 24 marca 2024 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


18 marca 2024 r.

Uszkodzenie przyłącza gazu w Parysowie

Po godz. 9 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o uszkodzeniu przyłącza gazu w miejscowości Parysów. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, całkowitym wstrzymaniu ruchu na ulicy Kościuszki oraz przeprowadzeniu ewakuacji osób z pobliskich zabudowań oraz marketu. W akcji trwającej jedną godzinę udział brały trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

19 marca 2024 r.

Pożar w kuchni

Przed godz. 6 cztery zastępy straży pożarnej zostały zadysponowane na ul. Zamojską w Garwolinie, gdzie w budynku mieszkalnym wielorodzinnym doszło do zapalenia tłuszczu w naczyniu na kuchence gazowej. Właściciel podjął skuteczna próbę gaszenia pożaru. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawdzeniu temperatury kuchenki gazowej, okapu i blatu przy użyciu kamery termowizyjnej. Akcja trwałą blisko jedną godzinę.

20 marca 2024 r.

Zderzenie samochodu osobowego z samochodem ciężarowym na Osiedlu Wilga

Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zderzeniu samochodu osobowego z samochodem ciężarowym na drodze wojewódzkiej nr 801 w miejscowości Osiedle Wilga. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz odłączeniu zasilania w pojazdach. W akcji trwającej ponad trzy godziny udział brały dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zderzenie trzech osobówek w Sobolewie
Przed godz. 12 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zderzeniu trzech samochodów osobowych w miejscowości Sobolew. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz odłączeniu zasilania w pojazdach. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brały dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

21 marca 2024 r.

Zderzenie samochodów osobowych w Wildze

O godz. 14:30 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 76 z drogą wojewódzką nr 801 miało miejsce zderzenie dwóch samochodów osobowych, w wyniku którego ranna została jedna osoba. Działania czterech zastępów straży trwające blisko trzy godziny polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uprzątnięciu jezdni.

REKLAMA:


Pożar kuchenki gazowej w mieszkaniu na Stacyjnej
Przed godz. 23 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze kuchenki gazowej w jednym z lokali mieszkalnych w budynku wielorodzinnym na ul. Stacyjnej w Garwolinie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zakręceniu zaworu gazu i podaniu proszku gaśniczego, co przyczyniło się do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do oddymiania lokalu. W działaniach trwających jedną godzinę udział brały dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

22 marca 2024 r.

Zderzenie dwóch samochodów osobowych

Przed godz. 21 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na trasie S17 w miejscowości Gocław. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetlenie miejsca zdarzenia oraz odłączeniu źródła zasilania w pojazdach. W akcji trwającej ponad dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

23 marca 2024 r.

Zerwany dach z budynku w Ochodnem

Przed godz.18 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zerwanym dachu na budynku inwentarskim w miejscowości Ochodne. Działania zastępu straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie przy użyciu podnośnika hydraulicznego przymocowano naderwane elementy blachy do istniejącej konstrukcji. W akcji trwającej niespełna dwie godziny udział brał udział jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

24 marca 2024 r.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Zgórzu

Po godz. 19 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Zgórze. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetlenie miejsca zdarzenia, a następnie ratownicy zabezpieczeni w sprzęt wysokościowy strącili resztki sadzy i wybrali je przez wyczystkę. Ponadto przewietrzono pomieszczenia. W działaniach trwających ponad dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.