KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Rywalizowali w powiatowym turnieju BRD

Dodano:
garwolin - Rywalizowali w powiatowym turnieju BRD

We wtorek, 26 marca w Zespole Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Gratulacje uczestnikom i zwycięzcom złożył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Garwolinie mł. insp. Dariusz Gaładyk oraz Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki.

We wtorek 26 marca policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Garwolinie przeprowadzili eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w którym uczestniczyło łącznie 20 drużyn. W eliminacjach udział wzięli reprezentanci szkół podstawowych z gmin powiatu garwolińskiego. Uczestnicy zmierzyli się z testem wiedzy o przepisach ruchu drogowego oraz z pytaniami, wspartymi fotografią, obrazującą konkretną sytuację na skrzyżowaniu. Uczniowie rywalizowali również w kategorii udzielania pierwszej pomocy.  Następnym etapem był przejazd rowerem przez tor z przeszkodami. Za każde potrącenie, bądź przewrócenie przeszkody, uczestnikowi naliczano punkty karne. Po podliczeniu punktów, ogłoszono wyniki.

W grupie I  (10-12 lat) I miejsce zajęli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. W. Jóźwickiego w Górznie, II miejsce uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej, a III miejsce uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Parysowie.

W grupie II (powyżej 12 la  I miejsce wywalczyła Publiczna Szkoła Podstawowa im. W. Jóźwickiego w Górznie,  II miejsce - Szkoła Podstawowa im. B. Grudniaka w Trojanowie, a III miejsce Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej.

REKLAMA:


W kategorii indywidualnej w grupie młodszej najlepszym zawodnikiem był Oskar Domański ze Szkoły Podstawowej w Górznie natomiast w grupie starszej najlepiej poradził sobie uczeń Szkoły Podstawowej w Trojanowie Wojciech Koryś.

Wszyscy uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz upominki, a na zwycięzców czekały także pamiątkowe statuetki i atrakcyjne nagrody. Gratulacje i podziękowania dla uczestników i opiekunów przekazał I zastępca komendanta powiatowego policji w Garwolinie mł. insp. Dariusz Gaładyk, który podkreślił, że konkurs to niezwykle cenna inicjatywa, wpływająca na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Komendant przekazał również na ręce starosty powiatu garwolińskiego podziękowania za wsparcie organizacji turnieju i ufundowanie nagród.

Wsparcie finansowe przekazały również wszystkie samorządy powiatu. Wśród osób, które sprzyjały idei konkursu, popularyzującego przepisy i zasady ruchu drogowego, byli także przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach, a także dyrekcja ZS nr 1, która życzliwie ugościła organizatorów i uczestników w murach swojej szkoły.

Zwycięskie drużyny wezmą udział w eliminacjach rejonowych, które odbędą się w najbliższym czasie w Zbuczynie.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w kolejnych etapach.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 12

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

posterunkowy (, #IP 2c414be676) Odpowiedz

Gość który leczy się psychiatrycznie jest naczelnikiem drogówki porażka.....zamyka się w pokoju i trzeba wywarzać drzwi ale oczywiście nikt z kierownictwa w komendzie tego nie widzi....