czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Naprawa protezy zębowej - kiedy warto ją rozważyć?

Dodano:
garwolin - Naprawa protezy zębowej - kiedy warto ją rozważyć?

Proteza zębowa może przywrócić pewność siebie i pomóc w codziennym funkcjonowaniu. Zdarza się jednak, że pacjenci rozważają jej naprawę z różnych powodów. Kiedy jest czas na modyfikację lub regenerację protezy zębowej? Po czym poznać, że Twoja proteza przestała spełniać swoją funkcję? Poznaj 4 popularne przyczyny, które zdarzają się w przypadku pacjentów z protezami zębowymi i ciesz się znowu pełnym uśmiechem!

Uszkodzenie mechaniczne protezy zębowej

W przypadku złamania, pęknięcia, odpadnięcia elementu lub innego uszkodzenia mechanicznego naprawa protez zębowych jest niezbędna. Zwykle ww. ubytki i zmiany w konstrukcji powodują dyskomfort, ból, otarcia, a nawet krwawienie, co uniemożliwia korzystanie z protezy. Przy takich problemach nie warto ryzykować dalszego posługiwania się protezą. Nie zalecane jest też samodzielne „naprawianie” uszkodzeń, bo mogą one skutkować jeszcze poważniejszymi problemami. W takich sytuacjach rekomendowana jest profesjonalna naprawa protez zębowych Warszawa Żoliborz.

Zmiany kolorystyczne protezy zębowej

Pod wpływem czasu użytkowania, diety obfitującej w kawę i czarną herbatę oraz częstego palenia papierosów proteza zębowa może zmienić kolor. Prowadzi to do odczuwania dyskomfortu psychicznego, unikania uśmiechu czy wręcz odosabniania się. Nie ma przy tym znaczenia, w jakim wieku jest pacjent i jak często spotyka się z innymi ludźmi. Świadomość przebarwień poszczególnych zębów jest jedną z przyczyn, dla których naprawa protezy jest jak najbardziej wskazana.

Zmiany kształtu jamy ustnej

Na skutek starzenia, dodatkowego ubytku zębów czy przesuwania się dziąseł może dojść zmian w kształcie jamy ustnej. Pierwotne ustawienie lub mocowanie protezy zębowej staje się niewygodne, lub niemożliwe do zaakceptowania. Proteza może uwierać, wywoływać ból przy gryzieniu pokarmów stałych, a w niektórych przypadkach wypadać. Na nic się zdają dodatkowe kremy do mocowania protezy, jeśli jej mocowanie i kształt nie są w stanie utrzymać jej na właściwym miejscu. Gdy dojdzie do wyraźnych przesunięć w jamie ustnej, szybko zdecyduj się na naprawę protezy.

Ubytki zębów w czasie korzystania z protezy

Pacjent z czasem może stracić kolejne zęby, co wymaga ich uzupełnienia. Oczywiście w takiej sytuacji może zdecydować się na korony lub inne warianty naprawy zębów. Jednak praktyczne jest wykonanie nowej protezy lub naprawa istniejącej w celu dopasowania do nowego kształtu szczęki. Korzystanie z protezy dopasowanej do poprzedniego zgryzu może nie być komfortowe pod względem estetycznym lub fizycznym.

Wybierz specjalistyczny zakład protetyki stomatologicznej

Decyzja o naprawie protezy zębowej przywróci pewność siebie i pomoże w codziennym funkcjonowaniu. Jej modyfikacja zwykle nie trwa zbyt długo, o czym dokładnie poinformuje Cię specjalista protetyk. Twoim zadaniem jest wybór właściwego gabinetu protetycznego, gdzie specjaliści dokonają naprawy Twojej protezy zębowej. Nie czekaj, aż zranisz sobie dziąsła lub mocniej uszkodzisz protezę. Czas działa na Twoją niekorzyść. Już teraz skorzystaj z profesjonalnej pomocy i zacznij znów się uśmiechać!


Artykuł sponsorowany