czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Wielkie święto wszystkich strażaków. Powiatowy Dzień Strażaka

Dodano:
garwolin - Wielkie święto wszystkich strażaków. Powiatowy Dzień Strażaka

Za dwa lata w Garwolinie odbędą się Wojewódzkie Dni Strażaka?

W czwartek, 16 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka. Było dużo podziękowań i gratulacji, a także wręczono awanse.
Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu głos zabrał Komendant Powiatowy PSP w Garwolinie mł. bryg. Tomasz Biernacki, który najpierw przywitał przybyłych gości.

- Jesteśmy nowoczesną formacją, niosącą pomoc w wielu sytuacjach i stale się rozwijamy, by móc sprostać nowym zagrożeniom, jakie wynikają choćby z rozwoju cywilizacyjnego. Garwolińscy strażacy również reprezentują najwyższy poziom podczas swoich działań, czego dowodem są liczne sytuacje, z jakimi się się spotykają. Przy tej okazji chciałem wspomnieć o dwóch zdarzeniach, jakie miały miejsce w ostatnim czasie. A mianowicie, dwaj funkcjonariusze naszej komendy w czasie wolnym od służby pokazali, że strażakiem jest się zawsze. Jeden z nich będąc świadkiem wypadku drogowego, a drugi nagłego zatrzymania krążenia. Bez chwili wahania pośpieszyli z pomocą, a ich działania doprowadziły do uratowania ludzkiego życia
- mówił dalej Komendant dziękując strażakom za ich ciężką pracę.
Podkreślił również jak ważna i dobra jest współpraca z jednostkami OSP na terenie powiatu, których jest 99.
 
 
Poświęcono nowy wóz

Spotkanie było okazją do oficjalnego przekazania kluczy do nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego oraz poświęcenia wozu. Samorządowcy z naszego powiatu otrzymali pamiątkowe tabliczki będące wyrazem wdzięczności za dobrą współpracę. 
 
Po wręczeniu odznaczeń głos zabrali zaproszeni goście: Artur Gonera - Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP, Iwona Kurowska - starosta powiatu garwolińskiego, Norbert Wilbik - przewodniczący rady powiatu, Waldemar Sabak - prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Garwolinie. W imieniu odznaczonych przemówił mł. bryg. Piotr Mućko.
- Dzisiaj, pomimo tak pięknej uroczystości, tak patrzę jest szaro i ponuro. Ale mam nadzieję, że za dwa lata, czyli w 2026 roku spotkamy się na tej uroczystości w innym miejscu i innych okolicznościach. I chciałbym zapewnić, że jeżeli tak będzie to w 2026 roku w Garwolinie będą obchodzone Wojewódzkie Dni Strażaka. Bo trzeba pokazywać to dobro, które się dzieje, to, że się rozwijamy - powiedział Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP Artur Gonera.

 
Wręczono awanse

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej rozkazem personalnymi nadał wyższe stopnie służbowe w korpusie aspirantów jednemu funkcjonariuszowi.

 

Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP rozkazami personalnymi nadał wyższe stopnie służbowe w korpusie podoficerów ośmiu funkcjonariuszom.

 

 

Awanse odebrali:

 

Na stopień aspiranta:

mł. asp. Wojciech Głowacki

 

Na stopień starszego ogniomistrza:

ogn. Łukasz Makulec

ogn. Artur Michalak

ogn. Miron Nozorek

ogn. Paweł Rosiak

 


Na stopień młodszego ogniomistrza:

st. sekc. Piotr Metera


Na stopień starszego sekcyjnego:

sekc. Mateusz Belkiewicz

sekc. Cezary Dymek

sekc. Dominik Wielgosz

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.