czan maj 2022

Garwolin Sport

Zrobili to! Wilga zostaje w IV lidze

Dodano:
garwolin - Zrobili to! Wilga zostaje w IV lidze

Mimo porażki w Ząbkach Wilga wciąż przy odpowiednich wynikach z soboty mogła już na dwie kolejki przed końcem być pewna swego. Tym razem rywale zagrali tak, jak GKS potrzebował i w Garwolinie mogą być spokojni.

Porażka z Ząbkovią 2:5 pozostawiała pewien niedosyt w szeregach "czarno-czerwono-niebieskich". Nie gwarantowała bowiem niczego, a ponadto w sobotę wszyscy ligowi rywale mieli realne szanse na punkty.

Zarówno Józefovia Józefów, jak i Oskar Przysucha dopisały do swojego konta komplet punktów. Ci pierwsi zaskakująco, choć nie do końca patrząc na to, że rywal nic już nie musi pokonali Mszczonowiankę Mszczonów 3:0. Z kolei Oskar ostatecznie wysłał już Marcovię Marki na piątoligowe boiska.

Bardzo dużo zależało od starcia Ursusa Warszawa z Błonianką Błonie, także będącą już w krytycznej sytuacji. Stołeczna drużyna wywiązała się z zadania i pokonała Błonie 2:0.

Wtedy co ciekawe kluczem okazały się wydarzenia ligę wyżej. Oczy całego Garwolina byly zwrócone na Sieradz, gdzie Mławianka pojechała zagrać z lokalną Wartą. Dzięki zwycięstwu 2:0 zapewniła sobie utrzymanie, dzięki czemu z IV ligi spadnie pięć, a nie jak zakładano, sześć zespołów.

Taki obrót spraw pozwolił na dwie kolejki przed końcem odetchnąć Karolowi Zawadce z ulgą. Jego zespół wykonał kawał pracy punktując w meczu, w którym każdy spisywał ich na pożarcie z KTS-em Weszło.

Nadchodzący sezon z pewnością będzie jeszcze trudniejszy, z ligi spadł chociażby Drogowiec Jedlińsk czy Sokół Serock, które przerosły standardy silnej IV ligi. W ich miejsce pojawią się spadkowicze z poziomu makroregionalnego i potencjalnie silniejsze niż w ubiegłym roku beniaminki.

Wildze do rozegrania pozostały dwa mecze. Pierwszy z nich dużo ważniejszy będzie dla rywala. 15 czerwca od godz. 15 u siebie podejmą Wisłę II Płock, która wygrywając awansuje do trzeciej ligi.

Fot. Wilga Garwolin Facebook

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.