czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Mężczyzna miał atak padaczki. Pomogli policjanci

Dodano:
garwolin - Mężczyzna miał atak padaczki. Pomogli policjanci

Wyjechali na patrol i udzielili pierwszej pomocy.

Do zdarzenia doszło, kiedy patrol ruchu drogowego, pełniący służbę na motocyklach, prowadził działania na terenie Domaszewa (gm. Maciejowice). Podczas patrolu zatrzymała ich zdenerwowana kobieta, która powiedziała, że pasażer pojazdu nagle zasłabł i dostał ataku padaczki.

- Policjanci natychmiast ruszyli z pomocą. Poszkodowany miał drgawki. Funkcjonariusze przystąpił do udzielania pierwszej pomocy i zabezpieczyli głowę mężczyzny przed powstawaniem urazów. Do przyjazdu ratowników medycznych sprawdzali stan psychofizyczny mężczyzny, a następnie przekazali go pod fachową opiekę medyków - informuje podkom. Małgorzata Pychner, rzeczniczka KPP w Garwolinie.

Warto podkreślić, że zasadniczą część służby policjantów ruchu drogowego stanowi nadzór nad ruchem drogowym, reagowanie na sytuacje niebezpieczne oraz praca na miejscu zdarzeń drogowych. W sytuacji wystąpienia wypadku lub kolizji to ci policjanci często są pierwsi na miejscu. Ich podstawowym obowiązkiem jest pomoc poszkodowanym. Dlatego funkcjonariusze kończą szereg szkoleń i kursów, na których nabywają specjalistyczną wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy.

REKLAMA:


Zdjęcie poglądowe: Canva


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.