czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Tyle gmina płaci za odłowienie bezdomnego psa. Nie są to małe pieniądze

Dodano:
garwolin - Tyle gmina płaci za odłowienie bezdomnego psa. Nie są to małe pieniądze

Na ostatniej sesji Rady Gminy Miastków Kościelny, radni przegłosowali uchwałę w sprawie opieki nad bezdomnymi zwierzętami. Wiemy, ile samorząd płaci za odłowienie psa i kot. Nie są to małe pieniądze!

Roczny budżet przeznaczony na pomoc bezdomnym oraz potrzebującym zwierzętom to ponad 60 tysięcy złotych.

Jak poinformował na ostatniej sesji Sławomir Rusak, zastępca wójta, pieniądze idą m.in. na wyłapywanie bezdomnych zwierząt oraz umieszczenie ich w Schronisku Happy Dog w Sobolewie. - Koszt odłowienia bezdomnego psa to 2,5 tys. zł, kota 1,5 tys. zł - wyliczał. Dodatkowo gmina ma podpisaną umowę z gabinetem weterynaryjnym na interwencje w przypadku zdarzeń drogowych, kiedy potrzebna jest natychmiastowa pomoc. - Koszty są dość wysokie, dlatego proszę o przemyślne zgłaszanie zwierząt, oczywiście w przypadku agresywnego psa taka interwencja powinna być podjęta niezwłocznie, jednak w przypadku błąkających się, nieagresywnych kotów, czy psów, prosimy o wyrozumiałość. Zazwyczaj interweniujemy na drugi albo trzeci dzień, bo często okazuję się tak, że zwierzę już znalazło właściciela - tłumaczył na sesji.
Sławomir Rusak przyznał również, że zdarzyły się sytuację, że hycel odłowił psa, który miał dom, z którego po prostu uciekł.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Przecież mój piesek nie gryzie... (, #IP a0bbe41591) Odpowiedz

Każdy biegający bez opieki pies jest zagrożeniem dla dzieci, rowerzystów, każdego. To tylko zwierze do tego drapieżnik, szkoda że mało kto o tym pamięta. Punk widzenia się zmienia dopiero jak ktoś z bliskich zostanie pogryziony.

(, #IP 086f7eb4d5) Odpowiedz

Najlepiej to jest jeszcze wziąść wybudować im hotel 5 gwiazdkowy łączyć tv dawać same mięsko do jedzenia parzyć im kawę a człowiek niech zdycha bo pies ważniejszy od człowieka

Nicola Kargul (, #IP fcf52f2c80) Odpowiedz

czytając twój komentarz trudno się z nim nie zgodzić. pies jest ważniejszy od takiego człowieka jak ty.