czan maj 2022

Garwolin Sport

Nikola Dziewanowska w Finale Mistrzostw Polski Juniorów 14 lat

Dodano:
garwolin - Nikola Dziewanowska w Finale Mistrzostw Polski Juniorów 14 lat

W zawodach wzięła udział rekordowa liczba 14 latków, bo licząca aż 752 zawodników. Wśród tak dużej liczby osób wystartowała dwójka zawodników z UKS Delfin Garwolin.

W dniach 4-7 lipca w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywały się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 14 lat. W zawodach wzięła udział rekordowa liczba, jak na MP 14 latków, bo licząca 752 zawodników z 193 klubów z całej Polski. 

Ciekawostką jest to że dla Pływalni Rawszczyzna była to druga impreza pod względem frekwencji, jaką miała przyjemność organizować. 

Wśród tak dużej liczby osób wystartowała dwójka zawodników z UKS Delfin Garwolin, a byli to Nikola Dziewanowska oraz FilipPoszytek. Regulamin zawodów pozwalał każdemu zawodnikowi na 5 startów podczas całych Mistrzostw. Podopieczni trenera Wojciecha Mianowskiego ustanowili w każdym z nich swoje nowe rekordy życiowe, z czego aż 7 to nowe rekordy powiatu garwolińskiego w kategorii Juniorów 14 latków, a jeden to nawet rekord Seniorski, a ustanowił go Filip w rywalizacji na 200m stylem motylkowym (2:35:54). 

Dodatkowo Poszytek dołożył do tego jeszcze 3 rekordy powiatu w swojej kategorii wiekowej na 50 motyl (29:35), 100 motyl (1:07:63) i 200 zmienny (2:38:29) oraz rekord życiowy na 50 stylem dowolnym (28:96).


Nikola pierwszą 14-latką z awansem do finału MP

Bez wątpienia jednak najważniejszym wydarzeniem czterodniowych zmagań w Rawszczyźnie był awans Nikoli do Finału B w rywalizacji na 200m stylem motylkowym, do którego weszła z dwudziestym czasem (2:58:32), który automatycznie stał się nowym rekordem powiatu w kategorii juniorek 14 – letnich. Warto zaznaczyć, że Nikola została w ten sposób drugą osobą w historii pływania powiatu garwolińskiego, która awansowała do Finału na Mistrzostwach Polski, a pierwszą 14 – latką i to podczas debiutu na centralnych MP! Co ciekawe w Finale zakończyła rywalizację na 9 miejscu, dzięki czemu awansowała jeszcze o jedno miejsce w stosunku do porannych eliminacji.

Oprócz wyśmienitego startu na 200 motylem dorzuciła jeszcze do swojej kolekcji 3 kolejne rekordy powiatu w kategorii 14 – latek, a uczyniła to na 200 zmiennym (2:51:76), 400 zmiennym (5:59:53) i 800 dowolnym (10:46:09) oraz jeden rekord życiowy na 100m motylem (1:17:92). 

- Korzystając z okazji chciałem jeszcze raz pogratulować Nikoli awansu do Finału, co jak sami pływacy wiemy nie jest takie proste jak się z boku wydaje. Jestem bardzo szczęśliwy a zarazem dumny z tego Finału, ale też wróciliśmy z małym niedosytem, gdyż Filipowi zabrakło zaledwie 61 setnych by popłynąć w Finale B na 200 motylem, kończąc Mistrzostwa jako zawodnik rezerwowy. Podziękowania kieruje też do rodziców Nikoli i Filipa za pomoc, zaangażowanie i wsparcie w ostatnim okresie przygotowań do zawodów, a samym zawodnikom wytrwałości w dążeniu do celu. Brawo WY - mówi trener Wojciech Mianowski.Nowy rekord powiatu

Podczas gdy w stolicy województwa świętokrzyskiego odbywały się MP 14 latków, to w tym samym czasie w Oświęcimiu rozegrane zostały te same zawody tylko w kategorii Juniorów 15 letnich. Wśród 392 zawodników z 136 klubów znaleźć można było jednego zawodnika z Delfina, a był to Hubert Szaniawski, który w rywalizacji na 400m stylem dowolnym ustanowił Seniorski rekord powiatu garwolińskiego z czasem 4:36:88. Podopieczny trenera Wojtka dołożył jeszcze rekord też powiatu, ale w kategorii 15 latków na 50m stylem motylkowym i od soboty wynosi teraz 28:89. Trochę szkoda, bo Hubert w rywalizacji na 50m stylem dowolnym co prawda zajął 19 miejsce a więc byłby to Finał B, ale niestety w Oświęcimiu pływalnia jest 8 – torowa, tak więc ten upragniony Finał B zamykał się na 16 osobie, a zabrakło mu do niego zaledwie 28 setnych sekundy. 

- Szkoda, że MP 15 latków były rozgrywane na 8 – torowej pływalni, tym bardziej, że w Polsce jest tyle pięknych basenów – 50 metrowych z  dziesięcioma torami, bo mielibyśmy kolejny Finał na MP w Delfinie. Co nie udało się zrobić Hubertowi tutaj a Filipowi w Ostrowcu, spróbujemy zrobić w grudniu na Zimowych MP. Tutaj też mimo wszystko gratulacje dla Huberta za poprawione rekordy, a dla rodziców Huberta podziękowania za pomoc w przygotowaniach do MP - komentuje trener.

W treningu pozostaje jeszcze Natalia Burno, która swoje MP 16 latków zaczyna już w czwartek w Lublinie.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.