czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Kronika wybranych zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 1 do 7 lipca 2024 r

Dodano:
garwolin - Kronika wybranych zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 1 do 7 lipca 2024 r

Sprawdź, do jakich zdarzeń wyjeżdżali strażacy w minionym tygodniu.

1 lipiec

Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym z udziałem pojazdu osobowego w miejscowości Sulbiny. Wskutek zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Działania dwóch pojazdów ratowniczo-gaśniczych trwały ponad trzy godziny.


2 lipiec

Po godz. 19 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o złamanym konarze drzewa utrudniającym ruch na drodze wojewódzkiej w Sobolewie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu złamanego drzewa. Działania jednego pojazdu ratowniczo-gaśniczego trwały blisko pół godziny.

 

3 lipiec

Po godz. 10 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu dostawczego w Żelechowie przy ul. Traugutta. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu proszku gaśniczego na palącą się komorę silnika pojazdu. W działaniach trwających pół godziny udział brał jeden pojazd ratowniczo-gaśniczy.

 

Po godz. 17 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego w Garwolinie przy ul. Mazowieckiej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu wody na palącą się komorę silnika pojazdu. W działaniach trwających jedną godzinę udział brały dwa pojazdy ratowniczo-gaśnicze.

 

4 lipiec

Po godz. 5 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja pożarze samochodu osobowego w Melanowie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu wody na palącą się komorę silnika pojazdu. W działaniach trwających blisko jedną godzinę udział brały dwa pojazdy ratowniczo-gaśnicze.

 

Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Łaskarzewie z udziałem samochodu osobowego. Wskutek zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu źródła zasilania w samochodzie. W działaniach trwających ponad jedną godzinę udział brały dwa pojazdy ratowniczo-gaśnicze.

 

5 lipiec

Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu w miejscowości Melanów. W trakcie prowadzonej wycinki drzewa pień uderzył mężczyznę. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przygotowaniu lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Działania dwóch pojazdów ratowniczo - gaśniczych trwały ponad jedna godzinę.

 

Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w budynku mieszkalnym w Chotyni. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz strąceniu tlącej się sadzy. W działaniach trwających ponad jedną godzinę udział brały dwa pojazdy ratowniczo-gaśnicze.

 

6 lipiec

Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze poszycia leśnego w Kolonii Izdebno. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podani pięciu prądów wody na paląca się powierzchnię 0,5 ha. Dalsze działania polegały na dokładnym przelaniu pogorzeliska. W działaniach trwających ponad trzy godziny udział brało pięć samochodów ratowniczo-gaśniczych.

 

Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze poszycia leśnego w Sobolewie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody na paląca się powierzchnię. W działaniach trwających pół godziny udział brał jeden samochód ratowniczo-gaśniczy.

 

7 lipiec

Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze poszycia leśnego w Prandocinie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody na paląca się powierzchnię. W działaniach trwających jedną godzinę udział brały dwa samochody ratowniczo-gaśnicze.

 

Po godz. 13 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na drodze ekspresowej S17 w miejscowości Gocław. W zdarzeniu udział brał jeden samochód osobowy którym podróżowały cztery osoby. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu źródła zasilania. W działaniach trwających jedną godzinę udział brały dwa pojazdy ratowniczo-gaśnicze.

 

Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na drodze ekspresowej S17 w miejscowości Lipówki. W zdarzeniu udział brały dwa pojazdy, którymi podróżowało sześć osób. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały ranne. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu źródła zasilania. W działaniach trwających jedną godzinę udział brały dwa pojazdy ratowniczo-gaśnicze.

 

Po godz. 19 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Łopacianka. W zdarzeniu udział brały dwa pojazdy, którymi podróżowało pięć osób, jedna z nich została ranna. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu źródła zasilania . W działaniach trwających jedną godzinę udział brały trzy pojazdy ratowniczo-gaśnicze.

REKLAMA:


Zdjęcie: OSP Lipówki


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.