czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Garwolinie podsumowali praktyki zawodowe

Dodano:
garwolin - Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Garwolinie podsumowali praktyki zawodowe

Praktycznej nauki zawodu uczyli się w Hiszpanii.

Zbliżający się koniec roku szkolnego to czas podsumowań. W dniu 18 czerwca
społeczność Zespołu Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie miała możliwość uczestniczyć w niezwykle inspirującym wydarzeniu, jakim jest Dzień Projektów.
Na samym początku podsumowano praktyki zawodowe uczniów Technikum nr 1, realizowane w ramach Programu Erasmus+. Uczniowie klas czwartych  technikum rachunkowości i technikum ekonomicznego podnosili swoje kompetencje miękkie podczas zagranicznych praktyk w ramach projektu Erasmus + 2023-1-PL01-KA121-VET-000126609, rodzaj działania: kształcenie i szkolenie zawodowe. Kwota dofinansowania 56 566 EUR. Natomiast uczniowie klasy czwartej technikum grafiki i poligrafii cyfrowej również odbywało praktyki w hiszpańskich firmach  w Walencji. W ramach Programu Erasmus+  nr projektu 2022-1-PL1-KA121-VET-000058359 finansowanego ze środków Unii Europejskiej w kwocie 58 741 EUR.

Był czas na zwiedzanie

Jak zauważyli uczniowie praktyczna nauka zawodu pozwoliła im na poznanie odmiennych realiów rynku hiszpańskiego, rozwinęła kompetencje językowe oraz społeczne. Poza wysiłkiem włożonym w wykonywanie zadań powierzanych im przez hiszpańskich pracodawców, uczniowie każdego dnia poświęcali czas na rozwijanie swoich kompetencji świadomości i ekspresji kulturowej poprzez zwiedzanie najpiękniejszych i najciekawszych miejsc słonecznej Andaluzji. Uczestnicy opowiedzieli o swoich przeżyciach, doświadczeniach zdobytych podczas praktyk oraz odebrali certyfikaty, które zostały wręczone przez dyrektor Marzenę Tudek oraz wicedyrektor ds. kształcenia zawodowego Annę Muchę.REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.