Wiadomości z Garwolina

19 maja kolejna rozprawa przeciwko policjantce podejrzanej o kradzież

Dodano:
garwolin - 19 maja kolejna rozprawa przeciwko policjantce podejrzanej o kradzież

13 lipca 2015 r. doszło do kradzieży kosmetyków w jednej z drogerii. Osobą podejrzaną o wykroczenie jest jedna z garwolińskich policjantek, zwolniona z pracy pod koniec lipca 2015 r. Wartość skradzionych kosmetyków oceniana jest na około 140 zł. Miesiąc po zdarzeniu garwolińska policja skierowała do sądu wniosek przeciwko policjantce o ukaranie za kradzież. Sprawa jest w toku.

- Zgłoszenie o kradzieży otrzymaliśmy o 9.56. W celu zbadania wykroczenia zabezpieczony został monitoring ze sklepu. Przesłuchiwani są świadkowie zdarzenia. Policjanci wykonują czynności – informował w lipcu 2015 r. st. asp. Marek Kapusta, specjalista ds. prasowo-informacyjnych KPP w Garwolinie.

Jeżeli podejrzenia co do sprawczyni potwierdzą się może zostać ona ukarana mandatem, bądź może być przeciwko niej skierowany wniosek do sądu – informowaliśmy w lipcu 2015 r. Okazało się, że policja wybrała ten drugi wariant i 18 sierpnia sprawa policjantki podejrzanej o kradzież trafiła do sądu. Grozi jej kara za wykroczenie art.119 §1. 
Art. 119. § 1. mówi: kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 1/4 minimalnego wynagrodzenia (około 430 zł), podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

REKLAMA:


Jedna z rozpraw już się odbyła. Kolejna zaplanowana jest na 19 maja.

- Kolejny termin rozprawy wyznaczony jest na dzień 19 maja 2016 roku, celem przesłuchania dwóch ostatnich świadków – informuje Waldemar Szostek, prezes Sądu Rejonowego w Garwolinie.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

NIŻEJ W KOMENTARZU (, #IP e3f1572036) Odpowiedz

Ktoś napisał że miesiąc wcześniej ma być więc jak to jest w końcu ? Ludzie chcą przyjść patrzeć

Jaki termin? (, #IP d9dd46c8fc) Odpowiedz

A na kiedy dokładnie ma być rozprawa?

(, #IP db30a94cb9) Odpowiedz

19 maja

ale nie każdy kradnie i robi wstyd! (, #IP 6d4aaa77fe) Odpowiedz

Nie każdy ma sprawę w sądzie za złodziejstwo i nie każdy został z hukiem z roboty wywalony za złodziejstwo a przy tym wszystkim opisany w gazecie i tv. NIE KAŻDY, tylko pojedyncze jednostki tak mają....

Kto jest bez winy (, #IP 7c5a974b1f) Odpowiedz

niech pierwszy rzuci kamień...

Panie policjant (, #IP 0baa5c7784) Odpowiedz

lidarem powyżej 70m mierzy się ze statywu .Instukcji pan nie masz?

dziś (, #IP 0baa5c7784) Odpowiedz

W dniu dzisiejszym główny winowajca i inspirator moich kontaktów z policją znów stał z lidarem ok 13.30 na działkach .Jak długo jeszcze kierownictwo będzie tolerować tego osobnika w ruchu drogowym ?

TERMIN ROZPRAWY NIE JEST AKTUALNY (, #IP 9d87b62605) Odpowiedz

rozprawa sie odbedzie miesiac wczesniej

opinia (, #IP 0baa5c7784) Odpowiedz

Pan komendant jest na swój sposób w mojej ocenie wyjątkowo odważnym albo nierozważnym człowiekiem .Wysyła nie zawsze przygotowanych ludzi na różne akcje narażając się na walkę ze społeczeństwem ,nie potrafi wycofać się z błędów a jeśli jak w tym przypadku w końcu zareagował to w sposób chyba pośpieszny . Wystarczyło by odsunąć od służby i niech sąd rozsądzi .Inną sprawą jest jakość sądzenia zwłaszcza gdy dotyczy to obywateli .No jak można ,,dawać wiarę \ teraz zapewne nagle będzie zwrot o 180 st i sąd będzie opierał się na dowodach jak nagrania . Dlatego przez podwójne standardy sądu ma taką opinię jaką ma i niebawem przewietrzą i ten przybytek .

wódka (, #IP 0baa5c7784) Odpowiedz

Nie bez powodu znane osoby w tym mieście spożywają razem wódkę z jednej butelki w ściśle określonych kręgach.

Nie wiem (, #IP 0baa5c7784) Odpowiedz

ale ten typ ludzi do żadnej cięższej pracy się nie nadaje w moim przekonaniu .To od zawsze byli ludzie kombinujący co tu zrobić aby nic nie robić a zarobić i do tego jakieś obsuwy .Mając w perspektywie wpis do krs może się zadekowała w ...agencji ....ochrony np.

wielki znawca tematu (, #IP 118a892b8c) Odpowiedz

Jak nie masz pojęcia o czym piszesz to się nie wypowiadaj. Jaki wpis do KRS? Jeżeli już to KRK, poza tym, wyroki w sprawach o wykroczenia, nie podlegają wpisom do KRK - poza jednym przypadkiem, kiedy jest orzeczona kara aresztu. Także nim coś głupiego napiszesz to poczytaj, poucz się, potem pisz.

znawca (, #IP 0baa5c7784) Odpowiedz

widzę że ty znawcą chcesz być .Jasnowidz który wie o co mi chodziło ? Jak tylko do krk domysły i inteligencja pozwoliły to współczuję .

A niekaralność? :-) (, #IP a9fa70b21f) Odpowiedz

to przecież niemożliwe, bo do ochrony potrzebne zaświadczenie o niekaralności

tylko problem jest (, #IP 0baa5c7784) Odpowiedz

w takich formacjach są ludzie którzy szybko pozbywają się wspólpracowników o takich cechach charakteru wcześniej te osoby metodycznie ....zmiękczając .

Psychika (, #IP e2ac9561ad) Odpowiedz

Policyja i ich błękitne mundury tylko ładnie wyglądają jest to instytucja zła która psuje ludzi szczególnie młodych szczęście tej młodej dziewczyny że stało się jak się stało ale wróci do normalności

jakie to szczescie? (, #IP a26a4b7449) Odpowiedz

I do jakiej normalnosci? Do zlodziejstwa? No moze i tak jesli sad okaze sie niesprawiedliwy i ja uniewinni w co nikt nie wierzy

Oj (, #IP 8ea7591ede) Odpowiedz

Ten sąd skazuje niewinnych to czemu ma teraz uniewinnienia nie ogłosić. Nazwą to,, po wnikliwej analizie materiału dowodowego sond uniewinnia kosztami postępowania OBCIĄŻA SKARB PAŃSTWA czyli wszystkich tyle że w ratach

no (, #IP 0baa5c7784) Odpowiedz

i teraz może przed sprawą je otrzymać bo póżniej może być kłopot .

zbieractwo (, #IP bb06f9ff11) Odpowiedz

ZBIERA JABŁKA. Tak mi się wydaje, że tam nie ma co kraść, bo co jabłka?

(, #IP 06f044962d) Odpowiedz

Jak niema właściciela sadu można obrobic

Ciekawość (, #IP 6fceeca2a2) Odpowiedz

Ciekawe gdzie pracuje teraz pani była policjantka?

PRAWO (, #IP 0baa5c7784) Odpowiedz

Każdy ma prawo wejść na salę rozpraw w charakterze publiczności i obserwować jak i rejestrować obraz i dzwięk .Jedynie w przypadku wyłączenia jawności rozprawy publiczność jest wypraszana .Jako że publiczność nie jest stroną w sprawie to też i stosować się do zaleceń nie musi .

Ja mam (, #IP 0baa5c7784) Odpowiedz

Grzechy ciężkie że rankiem idę do pracy i wracam wieczorem więc nie kradne ale to już wyklucza rzucanie kamieniem .Problem lezy w tym że ludzie nie byli hipokrytami i nie karali innych .Policja pierwsza aż piszczy do mandatów a co robią ? To wydarzenie to niewielki przyczynek do prawdziwych afer .

jest napisane...... (, #IP 5e6c0ea4a3) Odpowiedz

DO KOMENTATOROW!jesli piszacy komentarze tu ludzie nie maja sobie nic ale tak gleboko nic do zarzucenia to przed sala sadowa pierwsi niech wezmą kamien i rzuca w podejrzana o kradziez

(, #IP 6d4aaa77fe) Odpowiedz

podejrzana o kradież jest tylko na papierze, rzeczywistość już dawno jest wiadoma

no (, #IP 0baa5c7784) Odpowiedz

zwłaszcza w kontekście filmu co to wyżej oglądali i o dziwo dopatrzyli się dwuznaczności .Tylko po co była wizyta w kiblu .

wstyd (, #IP 0baa5c7784) Odpowiedz

Wstyd jest odczuwany przez osobę o zdolności honorowej niestety są osoby które łżą na zimno .Walęsa też niebawem przypomni sobie że pożyczał ręki i dlatego jego ręką ktoś podpisał współpracę ,tak i tu .Tfuu

popieram, niektórzy nie mają ANI WSTYDU, ANI HONORU (, #IP 6d4aaa77fe) Odpowiedz

ale i tak nic z tego nie zrozumie, bo trzeba jeszcze być inteligentną i mądrą... A głuptasy niech skaczą, ciekawe tylko kto ich uszanuje. Ty ma pewno to czytasz... czy więcej ci jeszcze potrzeba poniżeń, uratować już tego nie uratujesz, szacunku też nie... po co ci sąd? przecież wyrok wyrokiem a społeczeństwo już i tak będzie swoje wiedziało a ile przy tym szumu... tylko trzeba współczuć rodzinie głęboko

No nie bez (, #IP 0baa5c7784) Odpowiedz

Nie bez powodu adwokat nie pasował i była zmiana na jakąś kobietę z w-wy . oSTATECZNIE MOŻNA PRZECIEŻ WYŁĄCZYĆ SĘDZIEGO i grać na przedawnienie włącznie z apelacją .

Sond (, #IP 856cca5253) Odpowiedz

W sondzie ,tak sondzie bo nie sądzi a sonduje praktykowane jest niedobre postępowanie . Czy wiecie że sąd DAJE WIARĘ tak ....nieważne co i jak przedstawiasz lub przeciwna strona ważne że dają wiarę .Co prawda ksiądz i sędzia w podobnych ubraniach występują no może zamiast krzyżyka mają orzełka (na łańcuchu) .Albo akceptuje się przedstawione dowody albo je odrzuca ale powinni dociekać prawdy materialnej a nie DAWAĆ WIARĘ . Zobaczymy czy i tym razem będą konsekwentni i oprą się na wierze czy będą ścisło dowodów się trzymać . ZASTANAWIAJĄCY JEST wybór sędziego .Wszak można to sprawdzić czy wybór był zgodny z dotychczasową praktyką czy zrobiono wyjątek .

(, #IP fb6e770bf8) Odpowiedz

tu na pewno nic nie będzie legalne, normalne itd, bo trzeba jakoś odkręcić oczywistą oczywistość, więc będą imać się wszystkich sposobów i myślę, że będzie uniewinniona znając tą osobę i jej jakby to powiedzieć zdolności do wszystkiego. Co więcej jestem tego pewna, tylko to będzie na papierze, a ZŁODZIEJKA I TAK NIĄ POZOSTANIE I WSTYD RÓWNIEŻ. niestety niektórzy potrafią wmówić sobie coś odmiennego, a to już choroba psychiczna. Szkoda, że życie spieprzone, no ale to już nie moja sprawa...

strasznie odlegly termin (, #IP 69a064c775) Odpowiedz

Szkoda, ze to nie szybciej ten termin... np niektorzy by zobaczyli i moze odwiodloby to od popelnienia bledu zyciowego... tylko czy to co juz sie stalo nie wystarczy. Normalnie wstyd i hanba....

(, #IP 8ee8888bea) Odpowiedz

chodzi Ci o chopaka? ;p

(, #IP bb06f9ff11) Odpowiedz

ahahaha, co za strzał! :-)

PRZY SKAZANIU (, #IP 856cca5253) Odpowiedz

pasowało by grzywne i areszt wszak większej hipokryzji trudno szukać .Mnie ciekawi tylko obsada osoby sędziego w tym procesie.

CHOĆBY PO TO (, #IP 856cca5253) Odpowiedz

aby zobaczyć jak sąd się zachowa ,skaże to wszyscy zobaczą jak obecność publiczności wpływa na pracę sądu ,jak nie skażą to można naocznie obejrzeć codzienną rzeczywiśtość .

(, #IP 595d93287b) Odpowiedz

a po ci iść i tak gazeta napisze. moim zdaniem jakby nie było to wiadomo, że z palca nikt sobie tego nie wyssał a dziewczyna nie była godna munduru skoro nie dość że kradnie to nie umie przyznać się tylko po sądach trzeba chodzić. trzeba mieć odwagę i przyznać się, szczególnie jeśli nosiło się mundur-widać niezasłużony

Wiesniaki szukają sensacji :) żałosne. (, #IP eb4dbb85b3) Odpowiedz

Niedługo prawda ujrzy światło dzienne:) będą duże roszady :) będzie się działo. Będzie o czym pisać.

wiesniak (, #IP 05859f7059) Odpowiedz

a ciekawe skąd Ty jesteś może z jakieś wielkiej aglomeracji

o jakiej prawdzie piszesz? (, #IP 69a064c775) Odpowiedz

Z glowa masz nie tak jesli piszesz takie rzeczy. To nie jest normalne.... :-(

(, #IP 69a064c775) Odpowiedz

To na pewno. Zabolalo cię co?

garwolin o ile wiadomo to nie wies nie wiesz tego? (, #IP 69a064c775) Odpowiedz

I kto tu jest ze wsi....? :) Nic dziwnego, ze sprawa w sadzie skoro zapezeczasz rzeczywistości. A odnosnie sadu to tam nie doszukiwalabym sie sprawiedliwości, skoro ewidentna kradziez mialaby zostac uniewinniona. Zgroza, a zlodziejka i tak nia zostanie bo ludzi nikt nie oszuka. To jasne

sprawa karna (, #IP 856cca5253) Odpowiedz

tak więc publiczność może przyglądać się sprawie ile chce ciekawe tylko kto poprowadzi sprawę bo jakoś w takich sprawach doświadczenie mówi że testowany jest najmlodszy .

(, #IP eb4dbb85b3) Odpowiedz

Prezes sądu dla twojej wiadomości

uuuu (, #IP 856cca5253) Odpowiedz

nikt nie chciał czy to przykrywka ?

(, #IP c602529e42) Odpowiedz

właśnie czy wiadomo coś o wejściach na salę rozpraw? chętnie się wybiorę to zobaczyć

karnety... (, #IP 2e56256fcc) Odpowiedz

Na ROJA nie było takich tłumów.....

(, #IP a676afe186) Odpowiedz

BO NIE BYŁO AŻ TAKIEGO WSTYDU...

(, #IP b64a988d39) Odpowiedz

A będą wejściówki na show?

kodeks karny (, #IP b8d1b6b10b) Odpowiedz

autorowi tego artykulu radzę zapoznać się z obowiązującymi przepisami- zacytowany art. 119 kk od ponad roku nieaktualny...

(, #IP c20a5afe59) Odpowiedz

Art 119 kw cały czas obowiązuje baranie

czytamy... (, #IP 2e56256fcc) Odpowiedz

Noooo....i...coooooo....., cisza ? Dawać hejty bedoki, przecież całą zimę czekacie na tą sensację..........

po co (, #IP 856cca5253) Odpowiedz

po co się udzielasz ? Jak było każdy wie i nie potrzeba wyroku sądu bo nie takie hity ten sąd tworzył

jaka sensacja oszołomie? daj na wstrzymanie bo bąka puścisz albo ci żyłka pęknie (, #IP e7995c835f) Odpowiedz

Sąd rozstrzygnie. Jak okaże się, że funkcjonariuszka policji cokolwiek zajumała to nie będzie to żadna sensacja, a mega wstyd dla całej Komendy Policji w Garwolinie na czele z jej Komendantem.

(, #IP b64a988d39) Odpowiedz

A co - komendant jej ojciec? Wstyd to dla niej jest (o ile się wstydzi) i tyle.

wstyd (, #IP 2e56256fcc) Odpowiedz

Jak dla komendanta wstyd, to i dla starosty bo mieszka w powiecie a szczególnie dla proboszcza parafii bo aka parafianka.... i dalej twierdzę, że bedocja szuka sensacji w sezonie ogórkowym.....i uwaga na bąki i ochronę żyłek...w centrum grajdoła...haahaa...

BEDOCJA NIE MUSI NIC SZUKAĆ-ZŁODZIEJE SAMI SIĘ ODSŁONILI. (, #IP a676afe186) Odpowiedz

DLA PRZYPOMNIENIA SPRAWA BYŁA RÓWNIEŻ W TV I NA PUDELKU, WE WSI BYŁEJ POLICJANTKI TEŻ HUCZAŁO, KAŻDY-KAŻDY DOSŁOWNIE ŁAPAŁ SIĘ ZA GŁOWĘ jak można było tak postępować?! A BEDOCJA NIE MUSI SZUKAĆ SENSACJI, BO DZIEWCZYNA SAMA JEJ DOSTARCZYŁA I TO FAKT-JEST TO SENSACJA na skalę jaką widać. wstyd, rzeczywiście... i pozostanie za rok, dwa, dziesięć WSTYDEM.

BRAWO ! AMEN (, #IP 69a064c775) Odpowiedz

AMEN. (, #IP 8ee8888bea) Odpowiedz