KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Garwolin Sport

Powitali wielkiego sportowca

Dodano:
garwolin - Powitali wielkiego sportowca

Wczoraj w Zespole Szkół w Starym Pilczynie odbyło się spotkanie z tenisistą Piotrem Grudniem, dwukrotnym brązowym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Świetnie zorganizowana uroczystość była pełna wspomnień, wzruszeń i podziękowań. W wydarzeniu uczestniczyli również: rodzice Piotra, poseł Grzegorz Woźniak, starosta Marek Chciałowski, przedstawiciele rady powiatu i władz gminy, nauczyciele, rodzice uczniów i uczniowie.

- Nasze spotkania stały się już tradycją w tej szkole – mówiła dyrektor ZS w Starym Pilczynie Beata Paziewska. - Gratulowaliśmy ci Piotrze w 2008 r. srebrnego medalu w Pekinie. W 2012 gratulowaliśmy zdobycia złotego medalu w grze drużynowej w Londynie. Dzisiaj witamy cię bardzo bardzo gorąco i serdecznie gratulujemy zdobycia dwóch brązowych medali olimpijskich Olimpiady w RIO. Jest to dla nas wyjątkowy dzień, gdyż możemy się spotkać z Tobą, człowiekiem, który dla nas wszystkich może być wzorem do naśladowania w dążeniu do realizacji własnych pasji i marzeń. Jesteśmy dumni i wdzięczni, że godnie reprezentujesz nasz powiat i gminę rozsławiając jej imię w Polsce i poza jej granicami – mówiła.

Dyrektor zwróciła się również do rodziców Piotra - Reginy i Grzegorza Grudzień – To dzięki państwa pracy, wsparciu, wytrwałości i być może wielu wyrzeczeniom Piotr realizował swoje marzenia. Możecie być państwo dumni z syna – mówiła.

Po przywitaniu gości wywiad z Piotrem Grudniem przeprowadził Armin Tomala. W swoich wypowiedziach Piotr udowodnił, że jest bardzo związany z rodzinna gminą i dobrze pamięta czasy, kiedy chodził do Szkoły w Starym Pilczynie.

- To były piękne czasy, beztroskie, gdzie wygrywaliśmy w siatkówkę, w piłkę nożną, w tenisa stołowego. Wspominam to bardzo miło, z wielkim sentymentem wracam do tej szkoły, bo tak naprawdę tutaj się wszystko zaczęło, zaczął się sport, zaczął się tenis i ta kariera tak się potoczyła, że dzisiaj już po raz trzeci mogę u was gościć – mówił tenisista pochodzący z Zygmuntów.

Medalista opowiadał też jak wygląda dzień sportowca na Paraolimpiadzie i jak przygotowuje się do wielkich imprez. - Koncepcja treningów i przygotowań za bardzo się nie zmieniła, ciągle jestem w tym samym miejscu, trenuję w Zielonej Górze w tym samym ośrodku sportowym. Trenuję po dwa, trzy razy dziennie po około dwie godziny. Z roku na rok widzę, że poziom sportowy zarówno mój jak i moich kolegów podwyższa się i dzięki temu możemy rywalizować i walczyć o coraz wyższe cele - mówił Piotr.

Podczas spotkania pytania zadawali też uczniowie pilczyńskiej Szkoły. Pytali m. in. o hobby Piotra, o plany na przyszłość i o to jak zaczęła się jego przygoda ze sportem.
- Pierwszy medal zdobyłem w II klasie Szkoły Podstawowej na zawodach dzikich drużyn w piłkę nożną. Pierwszy medal w tenisie otrzymałem tutaj na zawodach gminnych na pierwszym, bądź drugim pucharze wójta. Pamiętam jak tu na sali przegrałem w walce o finał z kolegą z Dąbrowy, albo z Izdebna i siedziałem na ławeczce i płakałem. Ale potem udało mi się zebrać i powalczyć o trzecie miejsce. Trzecie miejsce zdobyłem, z czego byłem niezmiernie zadowolony – wspominał sportowiec.

REKLAMA:


Piotr zapewniał, że ciężko pracuje i jeszcze wiele przed nim w sportowej karierze.

- Jest mi niezmiernie miło tutaj gościć. Ciszę się, że w taki sposób mnie wspieracie, że ten sport (tenis stołowy) jest tutaj tak propagowany i że mogę wytyczać nowe kierunki w tym, aby młodzież mogła tym sportem się zająć i aby takich osób było tutaj więcej – mówił Piotr dziękując za ciepłe powitanie.

Następnie przyszedł czas, by głos zabrali zaproszeni goście – Ważne jest, że Piotr chce tu przyjeżdżać. To jest wielki sportowiec a zarazem skromy, potrafi uszanować to co osiągnął własną pracą, podzielić się tym. To jest pewna misja. My przemijamy, ale są następne pokolenia, a Piotr jest dobrym wzorem – podkreślał parlamentarzysta, po czym zwrócił się do dzieci – Szanowni młodzi ludzie, pytaliście czy Piotr sam garnął się do sportu, czy chcieli może tego jego rodzice. Jak wy nie będziecie chcieli, to rodzice nie zmuszą was do jakiegokolwiek działania w jakichkolwiek dyscyplinach sportowych, czy w życiu naukowym. Rodzice są bardzo ważni. Kiedy widzą, że są chęci w młodym człowieku, to wszystko wygląda inaczej. Jest wsparcie – mówił.
Poseł Woźniak wraz z radnym powiatowym Markiem Ziędalskim wręczyli Piotrowi  voucher na loty w tunelu aerodynamicznym.

Starosta garwoliński Marek Chciałowski podziękował rodzicom Piotra za dopingowanie go w jego karierze, po czym dodał, zwracając się do sportowca. - Tam gdzie ty jesteś, jest gmina i jest powiat garwoliński. Cieszymy się, bo promocja powiatu jest najlepsza poprzez ludzi tutaj mieszkających, przez ich osiągnięcia, przez ich sukcesy, a najlepsza jest poprzez twój sukces. Dziękujemy za medale. To jest trudne do osiągnięcia i nie przychodzi za darmo – mówił. Włodarz w towarzystwie przewodniczącego rady powiatu Piotra Osmólskiego i radnych powiatowych wręczył Piotrowi statuetkę orła powiatowego i koszulkę z napisem „Powiat Garwoliński”. - Jesteśmy dumni z ciebie. Myślę, że ty również poprzez noszenie tej koszulki będziesz pokazywał, że ten powiat garwoliński liczy się na arenie wojewódzkiej, krajowej i międzynarodowej – mówił starosta.

Życzenia od władz samorządowych gminy Łaskarzew przekazała zastępca wójta Sylwia Szopa i przewodniczący rady gminy Jerzy Błachnio.

Na koniec dzieci z ZS w Starym Pilczynie zaprezentowały piękny program artystyczny nawiązujący do sukcesów Piotra. Na koniec był tort dla medalisty, czas na autografy i wspólne zdjęcia.

zdjęcia: własne/ ZS w Starym Pilczynie


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 85

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.