Garwolin Sport

Kenijczyk Abel Kibet Rop zwycięzcą VIII edycji biegu „AVON kontra przemoc”. Robert Głowala trzeci!

Dodano:
garwolin - Kenijczyk Abel Kibet Rop zwycięzcą VIII edycji biegu „AVON kontra przemoc”. Robert Głowala trzeci!

Dziś w Garwolinie odbyła się ósma już edycja Biegu „Avon kontra przemoc”. Do tegorocznych zawodów w biegach na 10 i na 2 km zapisało się 935 osób. Biegi ukończyło prawie 750 osób.

Bieg na 10 km

Bieg na 10 km z czasem  30 min 55 sek. wygrał Kenijczyk Abel Kibet Rop, który jeszcze przed startem obok swoich rodaków uchodził za jednego z faworytów. Jego kolega z Benedek -team Silas Kiprono Too z czasem 31 min 15 sek. był drugi. Świetny wynik osiągnął Robert Głowala z Wilgi Garwolin - 32 min 02 sek., zajmując tym samym trzecie miejsce i psując Kenijczykom plan zajęcia całego podium. Moses Kipruto Kibire był czwarty.

Wynik pierwszego na mecie Kenijczyka to czas gorszy o 6 sekund od czasu jaki w zeszłym roku uzyskał Ukrainiec Sergii Okseniuk (30 min 49 sek ). Pogoda do biegania była lepsza niż przed rokiem

VI miejsce w biegu zajął Łukasz Świesiulski z Victusa Rębków (0:33:16). Powiat garwoliński ma powody do zadowolenia z takich wyników biegaczy.

Wśród pań zwyciężyła Ukrainka Wira Ocharuk (0:35:16 ), dobiegając na metę jako ósma w kolejności (open). Drugą panią na mecie była Węgierka Zita Kacser, a trzecią Olesia Didovodiuk z Ukrainy.

REKLAMA:


Bieg na 2 km


Zwycięzcą biegu na 2 km okazał się Mateusz Kondej (4 min 57 sek.). Drugie miejsce zajął Bartosz Przybysz z Wilgi Garwolin, zwycięzca ubiegłorocznego biegu (5 min 00 sek.), a trzecie Łukasz Staniak ze Skórca (z czasem gorszym o tysięczne części sekundy).

W kategorii kobiet, bieg na 2 km dokładnie jak przed rokiem i przed dwoma laty zdominowały zawodniczki z GKS Wilgi Garwolin. Bieg wygrała Natalia Przybysz z czasem 6 min 08 sek. Agata Szaniawska była druga (6 min 11 sek.), a Karolina Latuszek trzecia (6 min 32 sek.)

W biegu na 2 km udział wziął również ambasador AVON Przemysław Saleta, który na macie zameldował się z czasem 11 min 47 sek. Jeszcze przed biegiem zapowiedział, że będzie biegł "powoli i dokładnie razem z dziećmi".

W biegach wyłoniono ponadto zwycięzców w wielu kategoriach. Szczegółowe wyniki znajdziecie Państwo TUTAJ


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 348

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

wow (, #IP 3a61d8020a) Odpowiedz

każdy w zegarku