Wiadomości z Garwolina

Co warto wiedzieć o wypożyczaniu samochodów w Warszawie?

Dodano:
garwolin - Co warto wiedzieć o wypożyczaniu samochodów w Warszawie?

Jadąc na wakacje czy w celach biznesowych, coraz częściej decydujemy się na wypożyczenie samochodu. Do miasta dostajemy się pociągiem lub samolotem, ponieważ tak jest wygodniej, jednakże na miejscu dobrze jest mieć do dyspozycji samochód. Z uwagi na popularność usługi, rynek wypożyczalni się rozrósł i w każdym większym mieście, jest przynajmniej kilka, trudniących się tym firm. Wynajem auta to usługa jak każda inna. Abyśmy byli z niej zadowoleni, dobrze jest zwrócić uwagę na kilka aspektów.Jakie dokumenty przygotować?


Żeby wypożyczyć auto, trzeba przedstawić prawo jazdy. Samochód nie zostanie wypożyczony osobie bez prawa jazdy, nawet jeżeli jej zamiarem jest przekazanie go do użytkowania przez osobę, która prawo jazdy posiada. W większości wypożyczalni wymogiem jest skończone 21 lat i posiadanie prawa jazdy od minimum roku. Oprócz prawa jazdy należy także przygotować dowód osobisty. Te dwa dokumenty wystarczą, aby wynająć auto.

Ile pieniędzy kosztuje wynajęcie samochodu?


Cena wypożyczenia auta zależy głównie od modelu samochodu i czasu, na jaki chcemy wypożyczyć auto. Cennik powinien znajdować się na stronie internetowej każdej dobrej wypożyczalni. Istotne jest wiedzieć, że za wynajem będziemy musieli zapłacić z góry, więc trzeba mieć przygotowane pieniądze. Niektóre wypożyczalnie żądają zabezpieczenia w postaci kaucji, ale wybrane umożliwiające wynajęcie samochodu bez kaucji (zobacz również "Wypożyczenie samochodu bez kaucji? Czy to możliwe?").Ważna informacja jest taka, że część wypożyczalni przyjmuje płatność wyłącznie kartą kredytową, a inne dopuszczają gotówkę i przelewy bankowe.

Zweryfikuj stan samochodu

Kiedy zdecydujemy się na konkretny model, pracownik wypożyczalni przygotuje umowę i razem z nami pójdzie do samochodu. Zanim podpiszemy umowę, należy zapoznać się ze stanem technicznym i wizualnym pojazdu oraz zweryfikować, czy to, co jest w umowie, ma odniesienie do rzeczywistości. Wprawdzie renomowane wypożyczalnie, takie jak np. https://carfree.pl to godne zaufania firmy, jednakże – tak w przypadku innych umów – należy przeczytać, zanim cokolwiek podpiszemy.

Artykuł sponsorowany