KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Takie widoki tylko tej nocy

Dodano:
garwolin - Takie widoki tylko tej nocy

Raz w roku i to właśnie dziś wszyscy fanatycy astronomii i nie tylko mają niezwykłą szansę podziwiać Księżyc w tak dużych rozmiarach.

Od ponad pół godziny można zachwycać się niezwykłymi widoki naturalnej satelity. Dlatego warto choć na chwilę wyjść przed dom, na balkon lub po prostu wyjrzeć przez okno, by napawać się niecodziennym widokiem.

Mamy dziś pełnię, a Księżyc, jak mówią astronomowie, jest dziś w minimalnej odległości od Ziemi, tj. nieco ponad 360 tys. km. Najjaśniej Księżyc „zaświeci” o godzinie 5.40 6 maja polskiego czasu.

REKLAMA:Maksymalne rozmiary tarczy pokryją się z pełnią, dając tym samym niezwykły obraz, którego w roku już nie zobaczymy.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 5

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Sympatyk (, #IP 7b0c284107) Odpowiedz

Panie Redaktorze Naczelny, panie Andrzeju. Niech pan zdejmie ze swoich redaktorek obowiązek publikowania dziennie trzech informacji, bo wychodzą z tego wszystkiego ogromne jaja. Dziewczyny latają po portalach w poszukiwaniu materiałów i puszczają każde badziewie,które być może połknie jakiś przypadkowy czytelnik. Czy panie odrabiają pańszczyznę, czy robią dobrą robotę pana portalowi. Wydaje mi się, że to pierwsze. Nie jest to z mojej strony złośliwość, ale życzliwa uwaga.