W turnieju wzięło udział 10 zespołów: Ar-Tig, Burza Pilawa, Promnik Łaskarzew, Korpalet, JD Team, LW Master, OSP Sulbiny, Z Moniuszki, Albatrosy Żelechów i Piasek Rembertów.
Po emocjonujących meczach, zawody wygrała Burza Pilawa, która w finale po rzutach karnych pokonała Korpalet. W meczu o miejsce III Promnik Łaskarzew wygrał 4:3 po rewelacyjnym starciu z JD Team.
Królem strzelców został Albert Siembora z Korpaletu, który zdobył 16 bramek w 6 meczach. Najlepszym bramkarzem został Patryk Paszkowski z Korpaletu, który wpuścił zaledwie 3 bramki. Najlepszym zawodnikiem zawodów został Marcin Saganek z Burzy Pilawa.
Zawody sędziowali Czarek Józwicki i Jacek Jakubaszek.
Organizatorzy przedsięwzięcia są wdzięczni za wszelką pomoc przy organizacji turnieju:
- Dziękujemy wszystkim drużynom, zawodnikom i kibicom za wsparcie tej pięknej akcji.
Dziękujemy kolegom, którzy ogarniali "stolik" Mateusz Pawelec, Kamil Michalczyk i Kacper Kaliński. Gratulujemy wielkiego serca i zaangażowania Agnieszce Banaszek i całej armii wspaniałych ludzi, którzy byli głównymi inicjatorami tego przedsięwzięcia.
Dziękujemy Pani Burmistrz Garwolina Marzenie Świeczak za objęcie honorowym patronatem wydarzenia. Dziękujemy Panu Dyrektorowi Szkoły nr 2 w Garwolinie Adamowi Wyskwarowi, Strażakom z OSP Garwolin za przyjazd wozem strażackim. Dziękujemy PEPEK-SPORT GARWOLIN za ufundowanie pucharów i statuetek na dzisiejszy turniej.
Dziękujemy Panu DJ robertus za oprawę muzyczną podczas turnieju – piszą na swojej stronie.
Wiktoria jest 9-letnią dziewczynką. Urodziła się jako skrajny wcześniak, w 30 tygodniu ciąży, z wagą urodzeniową 1480 gram. Mimo małej masy urodzeniowej od samego początku dzielnie walczyła o każdy dzień życia. Dzięki ciężkiej, systematycznej i bardzo intensywnej rehabilitacji potrafi samodzielnie siedzieć, czworakować oraz chodzić przy balkoniku. Jednak głównym celem jest możliwość samodzielnego chodzenia, do czego dążymy.
@@@
Problem z jakim Wiktoria mierzy się na dziś to podwyższone napięcie mięśniowe w kończynach dolnych uniemożliwiający stabilizację, równowagę i chód. Innym problemem jest niedowidzenie. Ze względu na niepełnosprawność ruchową wymaga długotrwałej i codziennej rehabilitacji, która musi być prowadzona przez fizjoterapeutę posiadającego odpowiednią wiedzę i umiejętności. Wiktoria wymaga codziennego usprawniania ruchowego, ćwiczeń samoobsługi oraz pracy przy sprzęcie pomocniczym (trójnogi, balkoniki, bieżnia). Ćwiczenia te są nieodzowną częścią jej dnia codziennego. Na dziś jest pod stałą opieką lekarza rehabilitacji, ortopedy, neurologa i okulisty. Są to ogromne koszty wiążące się również ze zmianą sprzętu rehabilitacyjnego, obuwia, wózka, pionizatora, balkonika czy krzesełka do szkoły. Raz do roku konieczna jest wymiana ortez. Duże zmiany i poprawę funkcjonowania wprowadzają turnusy rehabilitacyjne i usprawniające.
Mimo niepełnosprawności i niedogodności stawianych na jej drodze Wiktoria jest dzieckiem bardzo pogodnym, otwartym i szukającym kontaktu z rówieśnikami. Jest bardzo towarzyska i koleżeńska, lubiana przez koleżanki i kolegów w szkole, radosna i uśmiechnięta, pełna energii i pozytywnego nastawienia do życia. Nie zniechęca się ciężką rehabilitacją i bólem wpisanymi w jej codzienność. Wielkim marzeniem Wiktorii jest chodzić samodzielnie i nie być zależną od innych osób. Jej wielką pasją jest śpiewanie.
Najbliższe osoby robią wszystko, aby Wiktoria mogła samodzielnie funkcjonować. Głównym cele jest przygotowanie Wiktorii do operacji kręgosłupa (SDR – selektywna rizotomia korzeni grzbietowych), którą musi przejść nie później niż w wieku 12 lat. Do tego czasu, wymagana jest intensywna i kosztowana rehabilitacja, która ma przygotować Wiktorię do zabiegu.
Link do zbiórki dla Wiktorii Kaczyńskiej: https://pomagam.pl/ce63ec?fbclid=IwAR00Hf8qYVhmi0YOVCYfkYc83aWzHEEPOcM9RZUrck6KZQQZmyjIDLsHFuA@Kacper
Zdjęcia i informacje Snajper Sośninka, opr. AS
reklama
Komentarze (0)