reklama
reklama

100 - lecie Garwolińskiego Klubu Sportowego. Historia Sekcji Zapasów Styl Wolny - cz. 2

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

100 - lecie Garwolińskiego Klubu Sportowego. Historia Sekcji Zapasów Styl Wolny - cz. 2 - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportPo prawie rocznej przerwie w działalności garwolińskiej sekcji zapasów, w 1963 roku z pomocą przychodzi wielki propagator zapasów, brązowy medalista olimpijski z Rzymu - Tadeusz Trojanowski (1933-1997).
reklama












Na jego wniosek sekcja zostaje reaktywowana, a Henryk Rogala staje się zawodnikiem i wraz z kolegami Konopką, Gadomskim, Nowakiem i Bobowiczem tworzą nowy zespół. Pod kierunkiem nowego trenera zawodnicy występują w II lidze zapaśniczej w okręgu warszawsko-sieradzko-łódzkim i zajmują miejsce w środkowej części tabeli. W tym też okresie Trojanowski przeprowadza nowy nabór do sekcji. Efektem tego jest pozyskanie dużej liczby adeptów zapaśniczych. W 1964 roku dołącza do sekcji trener Stanisław Dziaczkowski.


W 1965 roku Tadeusz Trojanowski odchodzi, a Henryk Rogala ponownie zajmuje rolę trenera. Z powodu braku seniorów klub wycofuje się ze startów ligowych. Swoją działalność kieruje na szkolenie młodzików i juniorów. Kierownikiem sekcji zostaje ówczesny prezes klubu Zdzisław Rudka. Trener Rogala wraz ze Zdzisławem Rudką powołują do życia Poradnię Sportowo-Lekarską, której stałym lekarzem opiekującym się wszystkimi sportowcami był chirurg Marian Cabaj.


W tej części przypominamy sylwetki trzech zawodników: Tadeusza Głaska, Stanisława Gudry oraz Waldemara Kozickiego.

Tadeusz Głasek rocznik 1949- czynnie trenował w latach 1964-68
Trenerzy: Trojanowski, Rogala
Osiągnięcia: Turniej Władysława Maksymiaka w Warszawie – III m w stylu klasycznym
Mistrzostwa Powiatu w zapasach 1967 styl wolny-II m.(pierwsze W. Kozicki)

Stanisław Gudro rocznik 1951 , zawodnik i trener  
Trenerzy: Trojanowski, Rogala
Osiągnięcia: II m Ogólnopolski Turniej Młodzików Garwolin 1966, I m Strefowy Turniej Rady Głównej LZS 1967, II m Memoriał Jana Budaka Praga 1967, II m w Spartakiada Młodzieży W-wa 1968.

Warto tutaj podkreślić, że Stanisław Gudro charakteryzował się dużą sprawnością fizyczną. Startował z powodzeniem w zawodach akrobatycznych, w konkurencji piramidy trójkowe mężczyzn, gdzie również należał do wyróżniających się zawodników. Koledzy wspominają też, że w zawodach „na rękę” nie miał sobie równych.




Kolejnym zawodnikiem, którego dziś przypomnimy jest Waldemar Kozicki. Odwiedziliśmy go w Dęblinie, a spotkanie rozpoczęliśmy od przekazania gospodarzowi spóźnionej, pamiątkowej statuetki z okazji 80-lecia GKS Wilga Garwolin, którą przechował dla niego jeden z jego klubowych kolegów.



Zapraszam do wysłuchania wspomnień. Klinkij w player poniżej:


Waldemar Kozicki
rocznik 1953
Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.
Wyróżniony tytułem Zasłużony Działacz Federacji Sportu i Turystyki ZZTD 1969r.
Osiągnięcia: III m. Mistrzostwa Okręgu Warszawskiego 1964, IV m. Centralne Mistrzostwa LZS 1965, II m. Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy im. W. Maksymiaka 1965, III m. Pierwsze eliminacje drużynowych mistrzostw Polski Juniorów 1966, I m. Mistrzostwa Okręgu Juniorów 1966, I m. Powiatowa Spartakiada Spółdzielczości 1966, II m. Memoriał Jana Budaka Praga 1967, II m. Strefowy Turniej RG LZS 1967, I m. Mistrzostwa Juniorów Okręgu Warszawskiego 1967, I m. Mistrzostwa Juniorów Okręgu Warszawskiego 1968, I m. Turniej im. Wł. Maksymiaka(57kg) 1968.





Specjalne podziękowania dla pani Barbary Gudro, Waldemara Kozickiego i Mariana Cabaja za przekazane pamiątkowe zdjęcia oraz córce Mai za pomoc w przeprowadzeniu wywiadu.
Następna część już wkrótce.@@@

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama