reklama
reklama

Rozdanie nagród w GLP

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rozdanie nagród w GLP - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportNa tradycyjnym Balu Mistrzów Sportu 2 lutego w sobotę rozdane zostały nagrody i puchary dla uczestników Garwolińskiej Ligi Piłkarskiej.
reklama

Liga była rozgrywana w dwóch kategoriach: amatorskiej i profesjonalnej. Nagrody, puchary i dyplomy wręczał Starosta Powiatu Garwolińskiego, pan Grzegorz Woźniak, który był głównym sponsorem nagród w GLP.
LIGA AMATORSKA
W tej lidze występowali zawodnicy nie są zrzeszeni w PZPN (od I ligi do B klasy). Do udziału w tej lidze dopuszczeni zostali oldboje, czyli zawodnicy, którzy urodzili się w roku 1973 i starsi. Wyjątek stanowili również młodzi zawodnicy zrzeszeni, urodzeni w roku 1991 i młodsi. Taką drużyną był zespół Elmar 91.
Zespołami opartymi na oldbojach były drużyny: Hutnika Huta Czechy Oldboys, Champion Wilga, Emptor Old Górki. Najliczniejszą grupę zespołów stanowiły drużyny LZS: Hetman Sulbiny, Huragan Starowola, Tornado Wola Rębkowska, Drukarnia Ragus Górki, Laguna Stary Miastków, Victoria Rębków, Zdrowie Garwolin. Gościliśmy ponownie w naszych rozgrywkach sympatyczną drużynę z Mińska Mazowieckiego – Powerizer.pl. Do rozgrywek przystąpiło12 zespołów.
Mistrzem Ligi Amatorów został ponownie zespół Hetmana Sulbiny, który zdominował ligę odnosząc 11 zwycięstw w 11 meczach. Zespół z Sulbin już na dwie kolejki przed zakończeniem ligi zapewnił sobie zwycięstwo w rozgrywkach. Drugie miejsce zajęła Victoria Rębków – debiutant w GLP.
Ostatnie miejsce na pudle przypadło zespołowi Champion Wilga. O trzecim miejscu decydowała „mała tabela”, gdyż zarówno Emptor Old Górki (4 miejsce) i Zdrowie Garwolin (5 miejsce) zdobyły tyle samo punktów, co zespół z Wilgi.
Klasyfikację na najlepszego strzelca wygrał Paweł Mianowski z Hetmana Sulbiny – 33 bramki. Tomek Biernacki (Emptor) pokonał bramkarzy innych drużyn 26 razy i zajął 2 miejsce. Trzecie miejsce wśród najskuteczniejszych amatorów zajął Artur Trzpil (Champion) z 21 trafieniami. Podczas 66 meczów strzelono 634 bramki (najwięcej strzelili zawodnicy Hetmana – 90).
W klasyfikacji na najlepszego bramkarza brani byli pod uwagę byli bramkarze, którzy rozegrali więcej niż połowę spotkań swojej drużyny, czyli minimum 6. Bramkarze byli oceniani po każdym meczu. Na taką ocenę składały się następujące składowe: ocena obserwatora, punkty za strzelone bramki, punkty za asystę, punkty za puszczone bramki. Klasyfikację wygrał Sławek Piesiewicz ze Zdrowia Garwolin, który uzyskał średnią 8,5 w 11 meczach. Drugie miejsce zajął Marcin Nowicki z Hetmana ze średnią 8,3 również w 11 meczach. O trzecie miejsce przypadło debiutującemu w lidze Emilowi Jeleniowi z Emptoru średnia 7,9 w 11 meczach.
Ciekawie toczyła się rywalizacja o króla asyst. Walczyło o nią dwóch zawodników: Krzysztof Walenda z Hetmana i Tomasz Marcińczak z Championa. Wyprzedzili oni zdecydowanie pozostałych asystentów. Ostatecznie skutecznym finiszem w ostatnim meczu popisał się Tomek i wygrał z 22 asystami. Krzysztof zaliczył 19 podań, a trzecie miejsce zajął Robert Winek z Championa – 14 asyst.
Prowadzona była również klasyfikacja kanadyjska (bramki + asysty). Tutaj również do ostatniego meczu ważyły się losy zwycięzcy. Ostatecznie sprawa rozstrzygnęła się w bezpośrednim meczu między zainteresowanymi.Wygrał Paweł Mianowski z Hetmana z 41 punktami (33 bramki plus 8 asyst). Drugie miejsce zajął Tomek Biernacki (Emptor) z 34 punktami (26 bramek plus 8 asyst) Trzecie miejsce zajął Robert Winek z Championa, który zdobył 32 punkty (18 bramek plus 14 asyst).
Prowadziliśmy również klasyfikację Fair Play. Najczyściej grali dżentelmeni Hutnika Huta Czechy Oldboys. Również słabo faulowała Drukarnia Ragus Górki – 2 miejsce. Na trzecim znalazły się dwie drużyny szanujące przeciwnika: Huragan Starowola i Victoria Rębków. Drużyna ze Starowoli wygrałaby zdecydowanie tą klasyfikację, gdyby nie fakt oddania walkowerem jednego meczu ( - 20 punktów). Tytuł największych „brutali” wśród amatorów wywalczył zespół Tornado Wola Rębkowska.
Zostały też przyznane przez organizatorów tradycyjne wyróżnienia zwane zielonopiłkami
W Lidze Amatorskiej zostali wyróżnieni:
w kategorii: Szacunek – Bogdan Głąbicki z Hutnika i Adam Mianowski z Hetmana,
w kategorii: Debeściak Amator – Bartek Zalewski z Tornado,
w kategorii: Najlepszy Strażak – Tomek Biernacki z Emptora
w kategorii: Dziewczyna GLP – Ola Kierzkowska z Huragana

Ligę bardzo sprawnie sędziowali Piotr Dziwiszek i Tomek Talarek. Szkoda, że czerwone kartki zasłużenie ujrzeli wyróżniający się zawodnicy swoich drużyn: Tomek Lodowski z Emptoru i Paweł Mianowski z Hetmana.

LIGA PROFESJONALNA
Tutaj mógł zagrać każdy, czyli zawodnik zrzeszony, bądź nie. Zdecydowanie więcej było tych pierwszych. Zagrali w tej kategorii „zawodowcy” z większości klubów powiatu garwolińskiego.
Parkiet w garwolińskiej hali zdzierali zawodnicy Wilgi Garwolin, Zrywu Sobolew, Amura Wilga, Promnika Łaskarzew, Hutnika Huta Czechy, Orła Unin, Wilgi Miastków, Mazowsza Miętne oraz Mazura Karczew.
Mecze odbywały się systemem każdy z każdym plus runda rewanżowa. W lidze wystąpiło 6 zespołów:
Avon Garwolin, Emptor, Lamex Mazowsze Miętne, Ogórki, Tęcza Zgórze i Zeller Plastik Poland.
Mistrzem Ligi Profi został zespół Ogórków, który powtórzył sukces z poprzedniego sezonu (wówczas jako Grupa Grembud), Zespół zdominował ligę zapewniając sobie tytuł mistrzowski już na trzy kolejki przed zakończeniem ligi. Rok temu niepokonani, teraz po zapewnieniu sobie mistrzostwa przegrali dwa mecze (z Zellerem i Emptorem). Drugie miejsce zajął debiutant – Emptor, a trzecie jeden z najbardziej utytułowanych zespołów GLP – Avon Garwolin.
Rywalizacja o koronę króla strzelców była bardzo zacięta i toczyła się do ostatniego meczu. Najlepszym strzelcem został, podobnie jak w poprzedniej edycji, Marcin „Magi” Makulec z Ogórków, zdobywca 27 bramek. Taką samą liczbę goli strzelił Piotr Piorun z Zellera. W myśl regulaminu wygrywa ten, którego drużyna zajęła wyższe miejsce w tabeli. Tym samym Piotr tak jak rok temu musiał zadowolić się drugim miejscem. Trzeci strzelec ligi to Artur Trzpil z Avonu – 15 bramek. W 30 meczach strzelono 286 bramek. Najwięcej ukuli zawodnicy Ogórków – 60 bramek.
W klasyfikację na najlepszego bramkarza wygrał Paweł Błesznowski z zespołu Ogórków, który uzyskał średnią 7,55 w 9 meczach. Drugie miejsce z minimalną stratą do zwycięzcy zajął Marcin Nowicki z Zellera ze średnią 7,50 w 10 meczach. Trzecim bramkarzem ligi został Hubert Dziwiszek z Emptoru, średnia 7,22 w 9 meczach.
Tytuł najlepiej podającego w lidze wywalczył Rafał Głabicki (Ogórki) z 13 asystami. Drugie miejsce zajął Daniel Bogusz, który swoje 10 asyst zaliczył tylko w 5 meczach. Gdyby bywał częściej w Garwolinie rywalizacja pewnie byłaby ciekawsza. Trzeci był Wojtek Majsterek z Avonu (9 asyst). 
W klasyfikacji kanadyjskiej rolami zamienili się najlepsi strzelcy. Tutaj również do ostatniego meczu ważyły się losy zwycięzcy. Wygrał Piotr Piorun z Zellera (35 punktów - 27 bramek plus 8 asyst), drugi był Marcin Makulec (30 punktów - 27 bramek plus 3 asysty), a trzeci Rafał Głąbicki (22 punkty -9 bramek plus 13 asyst).
W klasyfikację Fair Play wygrali dżentelmeni z Avonu, potwierdzając tym samym, że nagrody przyznawane w tej kategorii, w latach ubiegłych, nie były dziełem przypadku. Drugi w tej klasyfikacji był Lamex, a trzecie Ogórki. Największymi „brutalami” wśród profesjonalistów byli zawodnicy Zellera.
W Lidze Profesjonalnej zostało wręczone tylko jedno wyróżnienie, ale bardzo istotne. Najlepszym zawodnikiem ligi profi został Piotr Piorun z Zellera Plastik Poland
Z trudnym charakterem dużej rzeszy zawodowców dobrze sobie poradzili sędziowie: Jacek Jakubaszek i Mariusz Moch. W lidze profi obyło się bez czerwonej kartki, choć czasami nerwy puszczały.
Zostały też przyznane dwa wyróżnienia dla zawodników występujących w obu ligach. W katgorii: Wszyscy chcą aby u nich bronił został wyróżniony Marcin „Baba” Nowicki (Hetmana Sulbiny i Zeller Plastik Poland) oraz w kategorii: Najbardziej utytułowany zawodnik GLP 2007/2008 -Stanisław Miazga (I miejsce z Hetmanem Sulbiny i II miejsce z Emptorem).
Garwolińską Ligę Piłkarską prowadzili: Olaf Woder, Piotr Dziwiszek i Piotr Kapica
Krótka charakterystyka drużyn Ligi Amatorskiej
Hetman Sulbiny – wiadomo Mistrz. Niepokonany w tej edycji ligi oraz z poprzedniej edycji, to wyczyn zasługujący na wielki szacunek. W tym sezonie zgarnął również tytuł dla najlepszego strzelca i kanadyjczyka oraz drugie miejsca w klasyfikacji na najlepszego bramkarza i króla asyst. Drużyna wielopokoleniowa, w której występują ojciec z synem, Grającym szefem zespołu jest Adam Mianowski, a jego syn Paweł najlepszym strzelcem i zwycięzcą klasyfikacji kanadyjskiej. Na wyróżnienie zasłużył cały zespół: Marcin Nowicki (II w klasyfikacji bramkarzy), Stanisław Miazga (najlepszy gracz ligi w poprzednim sezonie), Krzysztof Walenda (II w klasyfikacji na króla asyst), Jarek Sowa, Marcin Buława, Krzysztof Piętka, Kamil Mianowski i wspomniana wcześniej dwójka z klanu Mianowskich.
Victoria Rębków – debiutant w GLP. Po wzmocnieniu Piotrem Winiarkiem (oldboj) zespół odegrał znaczącą rolę zajmując II miejsce. Na wyróżnienie oprócz Piotra, który został w trakcie trwania ligi szczęśliwym ojcem, zasłużyli: Wojtek Majsterek ( 4 w klasyfikacji asystentów), Darek Ciećko i Kamil Hajduk (najlepszy strzelec drużyny - 13 bramek). Zespół trzyma w Garści Paweł Budyta.
Champion Wilga (III miejsce) – to 100% oldboje Tomka Lodowskiego. Gdyby zespół zaczął grać w pełnym składzie od początku ligi, mógłby pokusić się nawet o jej wygranie. Tomek Marcińczak został najlepszym podającym w lidze, a Artur Trzpil 3 strzelcem ligi, choć wystąpił tylko w 6 meczach. Dobrze prezentowali się również: Robert Winek, Tomek Lodowski i Grzegorz Żyłka. Niespotykanym wyczynem podczas ostatniej kolejki popisał się Artur Trzpil, który jako bramkarz strzelił 4 bramki, zaliczył 1 asystę i otrzymał w klasyfikacji bramkarskiej 26 punktów, co jest rekordem absolutnym w GLP.
Emptor Old Górki (IV miejsce) nowa nazwa, ale zawodnicy od lat grający w GLP. Zespół twardą reką prowadzi doświadczony Witek Pyza, który ma wsparcie swoich kolegach z Górek. Udany debiut na bramce Emila Jelenia (3 bramkarz ligi). Na wyróżnienie zasłużyli: Tomek Biernacki (2 strzelec i 2 kanadyjczyk ligi) i Darek Ekiert. Pozostał mały niedosyt, bo mogli zająć wyższą lokatę.
Zdrowie Garwolin (V miejsce) – udany początek ligi, ale im dalej tym gorzej. Aspiracje były większe, podobnie, jak w Emptorze, ale miejsce poza pudłem można uznać za porażkę. Honor drużyny uratował Sławek Piesiewicz – najlepszy bramkarz ligi. Zespołem dowodzi Robert Rękawek. Na wyróżnienie oprócz wymienionych zasłużyli waleczni jak zawsze: Tomasz Rękawek, Daniel Michalczyk i Artur Rekawek.
Elmar 91 (VI miejsce) – zespół Marka Wielgosza, a dokładnie jego synów Emila i Piotra. Wszyscy zawodnicy z rocznika 1991 (stąd 91 w nazwie) z jednym wyjątkiem. Przed sezonem wydawało się, że będą jednym z faworytów ligi, ale młodość i fantazja nie wystarczyły do odegrania głównej roli.
Wyróżnić należy wspomnianych Piotr i Emila oraz Rafała Świdra, Daniela Paziowskiego oraz bramkarza Grzegorza Świrka. To był ostatni sezon młodzieży wśród amatorów. Za rok czekają już profesjonaliści.
Powerizer.pl Mińsk Mazowiecki (VII miejsce) – zespół który miał najdalej do Garwolina. Od dwóch lat w GLP. Zawodnicy trochę z Mińska, a trochę z Warszawy. Przyjeżdżali dzielnie, choć czasami tylko w pięciu. Mieli zabójczy finisz (pokonali m.in. Zdrowie i Victorię) i gdyby tak grali od początku ligi mogliby nieźle namieszać. Na uwagę zasługuje duża kultura zawodników zarówno na boisku, jak i poza nim oraz duże zaangażowanie podczas meczów. Szefem ekipy jest Łukasz Zawadka. Do wyróżniających zawodników należeli: Jarek Spodar, Piotr Jaguścik, Piotr i Paweł Rasztawiccy oraz bramkarz Filip Litwiński.
Tornado Wola Rębkowska (VIII  miejsce) – mieszanka zawodników doświadczonych i młodzieży, która zaczyna dominować w zespole. Marcin Przybysz stał się z najskuteczniejszego zawodnika w zespole, bardzo dobrym bramkarzem. Jego miejsce zajął bardzo skutecznie Bartek Zalewski (4 strzelec ligi). Jego bardzo dobra gra została dostrzeżona przez wielu obserwatorów, a przez organizatorów nagrodzona wyróżnieniem w kategorii: debeściak amator. Grającym dowódcą i szefem zespołu jest Adam Kocyk, którego wspiera z ławki Krzysztof Zalewski. Najlepszy mecz rozegrali ze Zdrowiem Garwolin, wygrywając 4:3.
Laguna Stary Miastków (IX miejsce) – dzielny zespół prowadzony przez Darka Mocha. Duże zaangażowanie i wielka wola walki pozwoliły na odniesienie 3 zwycięstw. Cenny był również remis z Elmarem. Drużyna, która żyje swoimi meczami, mocno przeżywając zarówno zwycięstwa i porażki.
Karierę piłkarską w zespole ze Starego Miastkowa kontynuuje Adam Kondej. O sile ekipy stanowią: Tomek Salamończyk (5 strzelec ligi), Paweł Baranowski i Paweł Błażejczyk.
Hutnik Huta Czechy Oldboys (X miejsce) – zwycięzca klasyfikacji Fair Play, nie dlatego, że nie potrafią faulować, ale dlatego, że potrafią szanować przeciwnika. Skazywani na pożarcie, zdobyli 10 punktów, co jest przy tegorocznym poziomie ligi bardzo dobrym wynikiem. Najcenniejsze zwycięstwo z Elmarem 5:4. Zespołem dowodzi grający bramkarz Krzysztof  Kardyka. W zespole występuje również najsłynniejszy obecnie piłkarz naszego regionu Bogdan Głąbicki (5 brameczek w tej edycji). Gdyby częściej grali Roman Rękawek i Lesław Pietryka dorobek zespołu byłby z pewnością jeszcze okazalszy. Z dobrej strony pokazali się również Jacek Serżysko i Sławek Bachman. Drukarnia Ragus Górki (XI miejsce) – rok temu drugie miejsce, teraz też drugie tylko, że od końca.
Bolesny spadek, ale młodzież z Górek się już tym nie przejmuje i obiecuje poprawę przy najbliższej nadarzającej się okazji. Mariusz Wolski jako szef ekipy dał pograć w tej edycji kilku młodziakom.
Trochę za długo żegnali Piotra Domareckiego, który trafił kamasze, stąd formy już nie złapali. Na wyróżnienie zasłużył Rafał Zalewski. Po pierwsze, że napędził nam wszystkim sporo strachu. Po drugie,  że uciekł ze szpitala, aby zagrać w następnym meczu. Ponad to strzelił kilka ładnych bramek.
Pochwała dla drużyny za pozytywny sposób przyjęcia tych kilku porażek jakich doznali.
Huragan Starowola (XI miejsce) – sympatyczny zespół, który współorganizuje od wielu już lat Ola Kierzkowska. Walczyli do końca. Nie mając żadnego punktu, a nawet minus 1, ograli Emptor grając w pięciu. Było kilka niespodziane w tej edycji, ale ta była chyba największa. Ale jak można dobrze wypaść, skoro chyba wszystkie wesela w Starowali i okolicy odbywały się wtedy kiedy trwała liga. Do tego doszły studniówki, imprezy okolicznościowe, imieniny cioci, czy powrót kolegi z wojska. Co tu dużo mówić – najbardziej imprezowa drużyna tego sezonu. Najwięcej serca na parkiecie zostawili: Damian Kierzkowski, Łukasz Mróz, Jan Leszek oraz strzelający bramki między imprezami Rafał Lis. Gdyby nie oddali jednego meczu walkowerem (-20 punktów) wygraliby klasyfikację Fair Play w cuglach.
Wyróżnienie dla Oli Kierzkowskiej w kategorii: dziewczyna GLP.

Tekst Piotr Kapica Zdjęcia Olaf Woder

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama