Galę poprowadzili: sekretarz miasta Cezary Tudek i dyrektor Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego Starostwa Powiatowego w Garwolinie Małgorzata Antolak.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in.: była poseł na Sejm Stanisława Prządka, poseł Czesław Mroczek, członek zarządu woj. mazowieckiego Elżbieta Lanc, radni powiatu garwolińskiego na czele z przewodniczącym rady Piotrem Osmólskim oraz radni rady miasta Garwolin z przewodniczącym rady Markiem Jonczakiem, burmistrz miasta i gminy Pilawa Albina Łubian, ks. Andrzej Daniluk, przedstawiciel Społecznej Akademii Nauk, pełnomocnik dziekana Jacek Szczap, dyrektorzy i prezesi instytucji oraz właściciele przedsiębiorstw.
W swoim wystąpieniu burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski przypomniał o historii początków Garwolina oraz o jubileuszu 600-lecia garwolińskiej parafii, który rada miasta uczciła podejmując uchwałę o uznaniu św. Anny patronką grodu. Główne uroczystości jubileuszowe połączone z odsłonięciem pomnika św. Anny odbędą się 5 sierpnia bieżącego roku. Włodarz podziękował osobom i instytucjom, które wspierają rozwój miasta.
- Dni Powiatu i Miasta to poczucie wspólnoty, więzi przynależności do naszego terenu, to duma z dokonań naszych przodków, ale również nas, którzy tworzą tę wspólnotę – mówił podczas uroczystości starosta Marek Chciałowski. Włodarz przypomniał historię powiatu: - Powiat garwoliński został utworzony 25 lutego 1539r., na mocy postanowienia Zygmunta I Starego. Powiem krótko: Miał nosa. Wybrał dobre miejsce na to, żeby utworzyć powiat. Po drodze miał inne miejscowości: Osieck, Żelechów, ale postawił na Garwolin. I dobrze zrobił, bo wiedział, że tu ludzie są pracowici i ten powiat pięknie się rozwijał i zawsze był dumą tego województwa – mówił starosta.
Obaj włodarze przypomnieli najważniejsze tegoroczne inwestycje, o których informujemy na bieżąco na naszej stronie.
@@@
Oni zasłużyli się dla powiatu garwolińskiego
Tradycyjnie kapituła tytułu „Zasłużony dla powiatu garwolińskiego” wyróżniła osoby i instytucje, które przez swoją działalność i realizację zadań zasługują na szczególne uznanie i przyczyniają się do rozwoju i promocji powiatu. Kapituła tytułu uhonorowała: burmistrz miasta i gminy Pilawa Albinę Łubian w dziedzinie „działalność samorządowa” m. in. za popularyzacją idei samorządności i działalność na rzecz powiatu, Joannę Skwarczyńską w dziedzinie „kultura i sztuka” za zachowywanie dziedzictwa kulturalnego w Izbie Regionalnej, Iwonę Jończyk w dziedzinie „kultura i sztuka”, Zbigniewa Węgrzynka w dziedzinie „działalność społeczna”, Włodzimierza Kosteckiego w dziedzinie „działalność społeczna” – wychowywanie dzieci i młodzieży, Związek Nauczycielstwa Polskiego oddział w Garwolinie w dziedzinie „nauka i oświata” za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju edukacji i wsparcie merytoryczne nauczycieli, dyrektorów szkół oraz samorządowców. Nagrody wręczyli przewodniczący rady powiatu Piotr Osmólski i starosta garwoliński Marek Chciałowski.
Burmistrz wyróżnił zasłużonych dla miasta
Burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski tradycyjnie wyróżnił osoby, instytucje i organizacje, które swoim aktywnym działaniem na różnych płaszczyznach życia, budują potencjał miasta. W tym roku wyróżnienia otrzymali: prezes zarządu PSS Społem Hieronim Kobus (w roku jubileuszu 110-lecia spółdzielni), dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Garwolinie Danuta Durys (w roku jubileuszu 60-lecia istnienia szkoły), Renaty Bany – prezes Zarządu Oddziału PCK w Garwolinie (na 60-lecie krwiodawstwa), Radosław Mitura - dyrygent Chóru Miasta Garwolina, starosta Marek Chciałowski, wicestarosta Urszula Zadrożna, wiceburmistrz Maria Perek, Dariusz Rękawek i Tomasz Rękawek z firmy Interdruk, prezes OSP Garwolin Klemens Ptach, prezes Zarządu GKS Wilga Waldemar Mrugała, Zbigniew Węgrzynek z Ludowego Towarzystwa Naukowo - Historycznego, Wojciech Szczegot ze Stowarzyszenia 1. Pułku Strzelców Konnych i redaktor portalu Podlasie24 i Katolickiego Radia Podlasie Waldemar Jaroń.
Tradycyjnie, jak co roku podczas dni miasta i powiatu burmistrz Tadeusz Mikulski przekazał studentom Społecznej Akademii Nauk klucz do miasta. Najlepsi studenci SAN zostali wyróżnienia na scenie CSiK.
Akademię zakończył występ uczniów Szkoły Muzycznej w Garwolinie.
Komentarze (0)