Link do wczorajszego artykułu TUTAJ. Poniżej stanowisko GDDKiA.
„We wrześniu 2009 roku właściciel firmy Lamex otrzymał zgodę na postawienie tymczasowego ogrodzenia, które w przypadku kolizji przy rozbudowie DK17 do parametrów drogi ekspresowej lub z elementami jej zagospodarowania trzeba rozebrać.
22.10.2010 r., po uprzednich konsultacjach społecznych, uzyskano decyzję środowiskową dla przebudowy drogi w której przyjęto rozwiązania przebudowy gazociągu. Brak uwag firmy Lamex do lokalizacji gazociągu.
W 2013 roku, od 23 sierpnia do 23 września, przy opracowywaniu koncepcji programowej dla S17 prowadzono spotkania z mieszkańcami. Brak uwag firmy Lamex do lokalizacji gazociągu.
3.08.2017 r. wydano decyzję ZRID z 14 dniowym terminem na wniesienie odwołania. Firma Lamex nie odwołała się.
Podczas całego procesu związanego z projektowaniem S17 i towarzyszących im rozwiązań dokumentacja była konsultowana również z samorządami. Nie wpłynęły żadne uwagi dotyczące rozwiązań MOP oraz usytuowania sieci uzbrojenia terenu.
Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM informuje, że gazociąg wybudowany w nowej technologii spełnia kryteria bezpieczeństwa, zlokalizowany jest w bezpiecznej odległości od zabudowań zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z 26.04.2013 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny podlegać sieci gazowe i ich usytuowanie.
Projektowany gazociąg przebiega przez tereny zielone w sposób jak najmniej ingerujący w istniejące zagospodarowanie tej działki. Projektanci przygotowując dokumentację dla S17 i towarzyszącej jej infrastruktury musieli zachować rezerwę terenu na MOP pod przewidziany na nim w przyszłości budynek hotelowy i gastronomiczno-handlowy z informacją turystyczną. Wskazana przez Pana Andrzeja Leszka alternatywna lokalizacja gazociągu koliduje z rezerwą terenu pod rozbudowę MOP.”- napisał do nas rzecznik prasowy lubelskiego oddziału GDDKiA Krzysztof Nalewajko.@@@
reklama
Komentarze (0)